Marcin Nowak 16.01.2013

Ciężki bój Interu Mediolan w Pucharze Włoch

Piłkarze Interu Mediolan awansowali do półfinału Puchar Włoch. W meczu ćwierćfinałowym pokonali na własnym stadionie po dogrywce Bolognę 3:2.
Rodrigo Palacio z Interu MediolanRodrigo Palacio z Interu MediolanPAP/EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Wcześniej miejsce w czołowej czwórce rozgrywek zapewniły sobie drużyny Lazio Rzym i Juventusu Turyn.
Inter o finał zagra ze zwycięzcą pary AS Roma - Fiorentina. Ten mecz odbędzie się w środę.
Czwarty w tabeli Serie A zespół z Mediolanu mógł już w regulaminowym czasie zapewnić sobie awans. Po golach Kolumbijczyka Freddy'ego Guarina i Argentyńczyka Rodrigo Palacio do 80. minuty prowadził 2:0. Wtedy kontaktową bramkę uzyskał reprezentant Włoch Alessandro Diamanti, a cztery minuty później wyrównał Manolo Gabbiadini.
W dogrywce długo nie było emocji i gdy zanosiło się na rzuty karne obrońca Andrea Ranocchia, tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, po raz trzeci umieścił piłkę w bramce gości.