Marcin Nowak 27.01.2013

RPA i RZP w ćwierćfinałach Pucharu Narodów Afryki

Gospodarz turnieju, Republika Południowej Afryki oraz Republika Zielonego Przylądka - to zespoły, które zakwalifikowały się z grupy A do ćwierćfinałów Pucharu Narodów Afryki.
Kibice na Pucharze Narodów AfrykiKibice na Pucharze Narodów AfrykiPAP/EPA/KIM LUDBROOK

Kwestia awansu decydowała się w ostatniej kolejce, przed którą szanse na dalszą grę zachowywały wszystkie cztery drużyny. W Port Elizabeth debiutanci w mistrzostwach Czarnego Lądu piłkarze z wysp Zielonego Przylądka wygrali z Angolą 2:1, zdobywając bramki w ostatnich minutach gry.
W rozgrywanym jednocześnie meczu w Durbanie gospodarze turnieju byli w sporych opałach, od 82. minuty przegrywali z Marokiem 1:2, ale cztery minuty później gola na wagę awansu strzelił Siyabonga Sangweni.
Już w sobotę do ćwierćfinału zakwalifikowało się Wybrzeże Kości Słoniowej.
Turniej z udziałem 16 drużyn potrwa do 10 lutego. W poprzedniej edycji PNA najlepsza okazała się Zambia.