Martin Ruszkiewicz 04.02.2013

"Klasa światowa". Lewandowski wśród najlepszych

Piłkarz reprezentacji Polski i Borussii Dortmund Robert Lewandowski po raz czwarty w tym sezonie został wybrany do jedenastki kolejki magazynu "Kicker".
Robert LewandowskiRobert LewandowskiPAP/EPA/MARIUS BECKER
  • Robert Lewandowski, napatnik Borussii Dortmund po meczu z Bayerem Leverkusen (IAR)

W niedzielnym meczu ligowym z Bayerem Leverkusen (3:2) strzelił bramkę, miał asystę i wywalczył dwa karne.

Polski napastnik otrzymał notę marzeń czyli 1 - klasa światowa (w skali 1-6, im mniej, tym lepiej). W poprzednim sezonie "Kicker" dwukrotnie przyznawał mu "jedynkę", za występy przeciwko Augsburgowi (4:0; trzy gole, asysta) i Hamburger SV (5:1; dwa trafienia, asysta).

W niedzielnym spotkaniu w Leverkusen w składach obu drużyn znalazło się łącznie pięciu biało-czerwonych. W ekipie mistrza Niemiec cały mecz rozegrali Lewandowski i Łukasz Piszczek, a Jakuba Błaszczykowskiego w 80. minucie zmienił Kevin Grosskreutz. Piszczek i Błaszczykowski, który wykorzystał jedną z dwóch "jedenastek", dostali 4.

Z kolei w ekipie gości od początku grał Sebastian Boenisch (nota 3), a na kilka ostatnich minut na boisku pojawił się sprowadzony w styczniu z Górnika Zabrze Arkadiusz Milik. 18-letni napastnik zmienił w 87. minucie Stefana Reinartza i zaliczył tym samym debiut w Bundeslidze.

Trafienia Lewandowskiego i Błaszczykowskiego były odpowiednio 13. i dziewiątym w tym sezonie w Bundeslidze. Prowadzi Chorwat Mario Mandzukić (Bayern Monachium) - 14.

Grający od niedawna w barwach Hoffenheim Eugen Polanski po zwycięskim spotkaniu z Freiburgiem 2:1 dostał w "Kickerze" ocenę 3.

W piątek Hannover 96 przegrał na wyjeździe z Werderem Brema 0:2, ale w ekipie gości Artur Sobiech pojawił się na boisku tylko na kilka minut.