Aneta Hołówek 06.02.2013

Fed Cup - siostry Radwańskie bez straty seta

W rozgrywanym w Ejlacie (Izrael) meczu Grupy I C drużynowych rozgrywek FedCup Polki prowadzą z Rumunkami 2:0 po dwóch grach singlowych.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska kremlincup.ru

Agnieszka Radwańska, obecnie czwarta w rankingu WTA Tour, jest liderką ekipy prowadzonej przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, od września jej trenera turniejowego. W pierwszym dniu 23-letnia krakowianka pokonała Soranę Cirsteę 6:3, 6:4.
Do sukcesu w pierwszym secie wystarczyło Polce jedno przełamanie serwisu rywalki już w trzecim gemie. Tę przewagę utrzymała do końca partii i pewnie rozstrzygnęła ją na swoją korzyść. Na początku drugiej Rumunka zdobyła "breaka" na 2:1, jednak następne cztery gemy należały do Radwańskiej. Później Cirstea odrobiła część strat, jednak Polka nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa.
Wcześniej młodsza z krakowskich sióstr Urszula wygrała z Cristiną Dinu 7:5, 6:2. W drugiej partii 21-letnia krakowianka od stanu 1:2 zdobyła pięć kolejnych gemów.
W zamykającym rywalizację pojedynku deblowym Paula Kania i Alicja Rosolska poniosły porażkę z Cirsteą i Raluca Olaru 6:7 (10-12), 2:6.
Wczesnym popołudniem nad klubem tenisowym w Ejlacie nastąpiło urwanie chmury, w wyniku czego konieczne było przerwanie spotkań porannej sesji. Dlatego popołudniowe gry, z udziałem Polek, rozpoczęły się z opóźnieniem.
W czwartek kolejnymi rywalkami Polek w grupie C będzie zespół Turcji, a dzień później - Izrael. Pierwsze miejsce w tabeli daje awans do fazy play off zaplanowanej na sobotę. W niej trafią na siebie najlepsze ekipy z grup A i C (ewentualnie Polki), oraz B i D. Stawką będzie prawo walki w kwietniowych barażach o miejsca w Grupie Światowej II w 2014 roku.
Izrael pokonał w pierwszym dniu Turcję 2:1, również dzięki dwóm punktom zdobytym w singlu.