Aneta Hołówek 10.02.2013

Ronaldo pokazał na co go stać. Real rozbił Sevillę

Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym boisku Sevillę 4:1 w spotkaniu 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bohaterem spotkania był Cristiano Ronaldo, który zdobył trzy gole i asystował przy czwartym. W niedzielę Barcelona podejmuje Getafe.

Ronaldo popisał się efektownym rajdem lewą stroną boiska już w 18. minucie, po czym mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Wbiegający z Karimem Benzemą obrońca gości na tyle niefortunnie interweniował, że skierował piłkę do własnej bramki. Zanim jednak przekroczyła linię bramkową, dopadł do niej francuski napastnik i to jemu zastało przypisane to trafienie.
Osiem minut później Portugalczyk już sam pokonał bramkarza gości precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego. Zaraz po przerwie strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Natomiast w 59. minucie wyprowadził błyskawiczny kontratak. Przebiegł z piłką od własnego pola karnego pod pole bramkowe rywala, podał do Gonzalo Higuaina, a ten wyłożył mu piłkę, kiedy Portugalczyk był już przed pustą bramką. Honorowego gola dla gości w końcówce spotkania zdobył Hiszpan Manu.
Dzięki temu zwycięstwu "Królewscy" zmniejszyli dystans do prowadzącej Barcelony do 13 punktów i do wicelidera Atletico Madryt do czterech. Jednak oba wyprzedzające Real zespoły swoje mecze grają w niedzielę. Katalończycy podejmą Getafe, a podopieczni Diego Simeone zmierzą się na wyjeździe z Rayo Vallecano.
W innym sobotnim spotkaniu Valencia pokonała na wyjeździe Celtę Vigo 1:0 po golu Nelsona Haedo Valdeza w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Z kolei Levante uległo na własnym boisku Maladze 1:2. W kadrze meczowej zespołu gospodarzy nie znalazł się Dariusz Dudka.