Aneta Hołówek 19.02.2013

Bayern upokorzył Arsenal. Szczęsny pokonany trzema ciosami

Arsenal Londyn - z Wojciechem Szczęsnym w bramce - przegrał z Bayernem Monachium 1:3 (0:2) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż 13 marca w Monachium.

Losy spotkania w Londynie praktycznie rozstrzygnęły się już po 21 minutach, gdy gospodarze przegrywali 0:2. Najpierw Szczęsnego pokonał bardzo mocnym strzałem Toni Kroos (piłka odbiła się jeszcze od murawy i nabrała dodatkowej prędkości).
Druga bramka dla Bawarczyków padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Strzał Daniela van Buytena polski golkiper obronił, ale nie zdołał utrzymać piłki w rękach. Skorzystał z tego Thomas Mueller, który z bliska trafił do siatki.
Kontaktowy gol padł w 55. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i niezdecydowaniu bramkarza Manuela Neuera największym sprytem wykazał się Lukas Podolski, były zawodnik Bayernu. Inna sprawa, że - jak wykazały telewizyjne powtórki - nie powinno być kornera dla gospodarzy (piłka odbiła się od jednego z graczy Arsenalu).
Radość londyńczyków nie trwała jednak długo. Trzynaście minut przed zakończeniem spotkaniu po kuriozalnym strzale z bliska Chorwata Mario Mandzukica Bawarczycy zdobyli trzecią bramkę i są w znakomitej sytuacji przed rewanżem w Monachium.
W drugim meczu rozegranym tego dnia Porto pokonało u siebie Malagę 1:0. "Smoki" dominowały od początku spotkania, już w pierwszej połowie miały ogromną przewagę, ale wówczas nie zdołały trafić do bramki rywali.
Sztuka ta udała się w 56. minucie reprezentantowi Portugalii Joao Moutinho, który wykończył efektowną akcję zespołu i posłał piłkę między nogami bezradnego golkipera Malagi.

We środę rywalizację w 1/8 finału rozpoczną Galatasaray Stambuł z Schalke 04 Gelsenkirchen i AC Milan z FC Barcelona.

Cztery pierwsze mecze 1/8 finału odbyły się już w ubiegłym tygodniu. Najbliższy awansu jest Juventus Turyn, który pokonał na wyjeździe Celtic Glasgow 3:0.
Ostatnie dwa spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na 20 lutego, m.in. AC Milan podejmie Barcelonę. Rewanże 5, 6, 12 i 13 marca. Finał odbędzie się 25 maja w Londynie.

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 25 maja w Londynie.