Marcin Nowak 24.02.2013

Asysta Davida Beckhama w debiucie w PSG

David Beckham zadebiutował w barwach Paris Saint Germain. Prawie 38-letni angielski piłkarz pojawił się na boisku w 76. minucie spotkania ligowego z Olympique Marsylia.
David Beckham (po lewej)David Beckham (po lewej)PAP/EPA/YOAN VALAT

Paryżanie wygrali 2:0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli.
Beckham, były zawodnik Manchesteru United, Realu Madryt, Milanu i Los Angeles Galaxy, ostatnie pięć lat spędził w USA, ale karierę postanowił zakończyć w Europie. Zawodnikiem PSG został 31 stycznia, podpisując pięciomiesięczny kontrakt. Na debiut w drużynie należącej do następcy tronu Kataru Tamima Bin Hamada Al Thaniego czekał ponad trzy tygodnie.
"Becks" w 76. minucie zastąpił Argentyńczyka Javiera Pastore. Gospodarze prowadzili wtedy 1:0, po samobójczym trafieniu Kameruńczyka Nicolasa Nkoulou z 11. minuty. W jednej z ostatnich akcji Anglik świetnie podał do Zlatana Ibrahimovica, a ten z bliska ustalił wynik na 2:0. To jego 22. gol w tym sezonie. Szwed zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Ligue 1.
Mecz obserwowało prawie 45 tys. widzów, a na trybunach zasiadła m.in. żona Beckhama - Victoria.
Ekipa ze stolicy nadal prowadzi w tabeli. Ma 54 pkt i o trzy wyprzedza Olympique Lyon (3:1 z Lorient). Trzecie miejsce zajmują "olimpijczycy" z Marsylii, ale ich strata wynosi już osiem punktów.
Porażek w 26. kolejce doznały zespoły z reprezentantami Polski w składzie.
Drużyna Girondins Bordeaux, w którym do 66. minuty grał Ludovic Obraniak, uległa u siebie Stade Brest 0:2. To jej trzecia porażka z rzędu, po której spadła na 10. miejsce w tabeli.
Z kolei walczący o utrzymanie beniaminek z Reims, w barwach którego przez 90 minut wystąpił Grzegorz Krychowiak, uległ czwartej w tabeli ekipie z Nicei 0:2. W tabeli jest obecnie 17. W następnej kolejce podejmie lidera z Paryża.