Marcin Nowak 03.02.2013

Poważna wpadka Lyonu - porażka z Ajaccio

Niespodziewanej porażki w 23. kolejce ekstraklasy Francji doznał Olympique Lyon, który przed tym weekendem był współliderem ligi.

Piłkarze z południa ulegli Ajaccio 1:3. W takim samym stosunku Montpellier pokonał Reims z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie.
Korsykanie stracili gola pierwsi - na początku drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Alexander Lacazette. Wyrównanie przyszło jednak już kilka minut później - gola na 1:1 zdobył Marokańczyk Chakhir Belghazouani.
W 65. minucie na 2:1 podwyższył Rumun Adrian Mutu. Ten sam zawodnik zdobył w drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę ustalającą wynik spotkania, wykorzystując rzut karny.
Samodzielnym liderem został w związku z tym zespół Paris St Germain, który w piątek pokonał na wyjeździe Toulouse 4:0. Jedną z bramek dla stołecznej ekipy zdobył Zlatan Ibrahimovic. Szwed, z 20 trafieniami na koncie, jest liderem klasyfikacji strzelców. Paryżanie zgromadzili 48 punktów, a Lyon o trzy mniej.
W innym niedzielnym spotkaniu Reims uległo ekipie mistrza kraju Montpellier. Bramki dla gospodarzy zdobyli Senegalczyk Souleymane Camara (48. minuta), Chilijczyk Marco Estrada (65.) oraz Marokańczyk Younes Belhanda (70.), natomiast dla gości trafił Gaaetan Courtet (38.). Cały mecz w barwach beniaminka rozegrał Grzegorz Krychowiak.
W sobotę piątego gola w tym sezonie strzelił Ludovic Obraniak. Jego Girondins Bordeaux pokonało u siebie 2:0 Valenciennes. "Żyrondyści" awansowali na czwarte miejsce w tabeli.