Piotr Grabka 02.02.2013

Obraniak znów trafił we Francji

Girondins Bordeaux pokonało u siebie w sobotnim meczu ligowym Valenciennes 2:0, a jednego z goli zdobył reprezentant Polski Ludovic Obraniak.
Ludovic ObraniakLudovic ObraniakPAP/Panoramic

Obraniak, który niedawno wrócił na boisko po kontuzji, rozegrał całe spotkanie. Trafił do siatki w 71. minucie, ustalając wynik. To jego piąty gol w sezonie.
W pierwszej połowie bramkę dla jego zespołu zdobył David Bellion. Był to pierwszy ligowy gol Francuza od ponad trzech lat. Poprzednio wpisał się na listę strzelców w grudniu 2009 roku w starciu z Lorient (dwukrotnie).
Dzięki zwycięstwu zespół z Bordeaux awansował z piątej na czwartą lokatę w tabeli Ligue 1. Prowadzi Paris St Germain, które w piątek pokonało na wyjeździe Toulouse 4:0. Jedną z bramek dla stołecznej ekipy zdobył Zlatan Ibrahimovic. Szwed, z 20 trafieniami na koncie, jest liderem klasyfikacji strzelców.
W kadrze PSG zabrakło jeszcze Davida Beckhama, który w czwartek związał się z tym klubem kontraktem na pięć miesięcy.
W niedzielę Stade de Reims Grzegorza Krychowiaka zmierzy się na wyjeździe z broniącym tytułu mistrza Francji Montpellier.