Marcin Nowak 28.02.2013

Derby Madrytu w finale pucharu Hiszpanii

Piłkarze Atletico Madryt po remisie na wyjeździe 2:2 z Sevillą awansowali do finału Pucharu Hiszpanii. Pierwsze spotkanie stołeczny zespół wygrał u siebie 2:1.
Atletico MadrytAtletico MadrytPAP/EPA/PACO PUENTES

W decydującym meczu tych rozgrywek zmierzy się z lokalnym rywalem - Realem.
Losy rywalizacji w Sewilli rozstrzygnęły się praktycznie po niespełna 30 minutach meczu, gdy goście prowadzili już 2:0 (gole Diego Costy i Radamela Falcao).
Gospodarze w tym momencie do awansu potrzebowali czterech bramek. Zdobyli dwie - w 39. minucie Jesus Navas i w doliczonym czasie Ivan Rakitic.
Na dodatek Sevilla kończyła mecz w dziewiątkę, czerwone kartki zobaczyli w końcówce spotkania Gary Medel i Geoffrey Kondogbia. Pierwszy z nich długo nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra, a po zejściu z boiska kopnął z całej siły w plastikowe krzesło stojące obok ławki rezerwowych.
We wtorek Real - m.in. dzięki dwóm bramkom Cristiano Ronaldo - pokonał w Gran Derbi na wyjeździe broniącą trofeum Barcelonę 3:1. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1.