Aneta Hołówek 03.03.2013

Serie A: wygrana Interu, remis Torino Glika

W 27. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Włoch Inter Mediolan odniósł pierwsze zwycięstwo w ostatnich trzech meczach, pokonując na wyjeździe Catanię 3:2. W innym niedzielnym spotkaniu Torino, z Kamilem Glikiem w składzie, zremisowało u siebie z Palermo 0:0.
Serie A: wygrana Interu, remis Torino Glikajuventus

Inter zwyciężył, choć od 19. minuty przegrywał 0:2, po golach Argentyńczyka Gonzalo Bergessio i Giovanniego Marchese. W drugiej połowie losy meczu odwróciły trafienia rodaków Bergessio - Ricky'ego Alvareza i dwa Rodrigo Palacio. Ten drugi pojawił się na boisku dopiero po przerwie i w doliczonym czasie gry zapewnił swojemu zespołowi trzy punkty. Z ławki rezerwowych zmagania kolegów oglądał polski obrońca Catanii Błażej Augustyn.
Ekipa z Mediolanu awansowała na czwarte miejsce w Serie A, wyprzedzając Lazio Rzym, które w sobotę przegrało na wyjeździe z AC Milan 0:3. Zwycięstwo "Rossonerim" zapewniły dwie bramki Giampaolo Pazziniego i jedna pochodzącego z Ghany Kevina-Prince'a Boatenga. Był to ich dziewiąty mecz bez porażki. Dzięki temu przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli.
Na prowadzeniu pozostaje Juventus Turyn, który w sobotę zremisował z wiceliderem Napoli na jego boisku 1:1. Trafienie dla gości uzyskał Giorgio Chiellini, a dla gospodarzy Szwajcar Goekhan Inler. Remis pozwolił "Starej Damie" utrzymać sześciopunktową przewagę nad drugą w tabeli ekipą z Neapolu.
Z piątki Polaków występujących w Serie A w 27. kolejce na boisku pojawił się tylko Kamil Glik. Obrońca reprezentacji "biało-czerwonych" rozegrał w niedzielę całe spotkanie, a jego Torino bezbramkowo zremisowało przed własną publicznością z Palermo.
Oprócz Błażeja Augustyna z Catanii, z ławki rezerwowych mecz oglądali bramkarz Wojciech Pawłowski oraz pomocnik Piotr Zieliński z Udinese. Ich ekipa wygrała na wyjeździe z Pescarą 1:0, po golu Antonio Di Natale.
Na debiut we włoskiej ekstraklasie wciąż czeka pomocnik Fiorentiny Rafał Wolski, pozyskany w styczniu z Legii Warszawa. Polski piłkarz cały mecz z Chievo Werona, który jego koledzy wygrali 2:1, po trafieniach Manuela Pasquala i Argentyńczyka Marcelo Larrondo, spędził na ławce rezerwowych.