Marcin Nowak 07.03.2013

Liga Europy: Tottenham upokorzył Inter Mediolan

Tottenham Hotspur rozgromił na własnym boisku Inter Mediolan 3:0 (2:0) w najciekawszym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy.
Tottenham Hotspur - Inter MediolanTottenham Hotspur - Inter MediolanPAP/EPA/KERIM OKTEN

Jednostronnym widowiskiem okazał się najciekawiej zapowiadający się mecz. Tottenham Hotspur rozbił w Londynie Inter Mediolan 3:0.

Bramki dla "Kogutów" zdobyli Walijczyk Gareth Bale, Islandczyk Gylfi Sigurdsson i Belg Jan Vertonghen, przy którego trafieniu asystował ten pierwszy, będący ostatnio w rewelacyjnej dyspozycji.

Trwa słaba forma Chelsea Londyn

Tymczasem Steaua Bukareszt, w składzie z Łukaszem Szukałą, który grał przez 90 minut, pokonała na własnym stadionie Chelsea Londyn 1:0 (1:0) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Jedyną bramkę w 34. minucie zdobył z rzutu karnego Raul Rusescu.
W tym sezonie angielski zespół na międzynarodowej arenie ma kłopot. W historii Ligi Mistrzów zapisał się jako pierwszy obrońca trofeum, który nie przebrnął fazy grupowej. Trafił do LE i już w 1/16 finału w ostatniej chwili uniknął dogrywki w rywalizacji ze Spartą Praga. Za tydzień w Londynie będzie musiał z kolei odrabiać straty z Rumunii.

Dwóch Polaków zaprezentowało się w Lidze Europy
28-letni Szukała, który do Steauy, trafił jesienią ubiegłego roku z Petrolulu Ploiesti, zaliczył piąty występ w LE. W fazie grupowej zagrał w czterech spotkaniach, później był rezerwowym w potyczkach z Ajaksem Amsterdam w 1/8 finału, ale w czwartek trener Laurentiu Rechekampf ponownie dał mu szansę.
Z Polaków na boisku w czwartek pojawił się jeszcze Ludovic Obraniak. Girondins Bordeaux, którego jest zawodnikiem, przegrało jednak w Lizbonie z Benfiką 0:1. W 21. minucie piłka po strzale Rodrigo odbiła się od poprzeczki, a następnie od bramkarza "Żyrondystów" Cedrica Carrasso i wpadła do siatki.

Lazio Rzym bardzo blisko ćwierćfinału
Blisko awansu do ćwierćfinału są także piłkarze Lazio Rzym, którzy pokonali na wyjeździe VfB Stuttgart 2:0. Na listę strzelców wpisali się Brazylijczyk Ederson oraz Nigeryjczyk Ogenyi Onazi.
Ekipa FC Basel niespodziewanie wygrała z Zenitem Sankt Petersburg 2:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. W 83. minucie gola strzelił Chilijczyk Marcelo Diaz, a już w doliczonym przez sędziego czasie gry z rzutu karnego ustalił wynik Alexander Frei.
Cenne, wyjazdowe zwycięstwo odniosło z kolei Fenerbahce Stambuł, które pokonało w Pilznie Viktorię 1:0 po trafieniu Kameruńczyka Pierre'a Webo w 81. minucie.
Bramek nie oglądali kibice w Moskwie, gdzie Anży Machaczkała zmierzyła się z Newcastle United oraz w spotkaniu Levante UD - Rubin Kazań. W kadrze hiszpańskiego zespołu na ten mecz zabrakło Dariusza Dudki.