Marcin Nowak 12.03.2013

Liga Mistrzów: Schalke rozczarowało. Galatasaray w ćwierćfinale

Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało na własnym stadionie z Galatasaray Stambuł 2:3 (1:2) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Kibice Galatasaray StambułKibice Galatasaray StambułPAP/EPA/FRISO GENTSCH

W Gelsenkirchen nie brakowało bramek i emocji, po tym jak pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W 17. minucie wynik spotkania otworzył Roman Neustaedter, pokonując bramkarza gości strzałem z pola karnego.
Osiem minut przed zmianą stron do wyrównania doprowadził były gracz Schalke Hamit Altintop, który popisał się efektownym uderzeniem z około 30 metrów. Pięć minut później goście wyszli na prowadzenie, choć mieli przy tym trafieniu nieco szczęścia. Akcja Schalke została przerwana wślizgiem, po czym piłka trafiła do Buraka Yilmaza, a ten przelobował bramkarza niemieckiej drużyny Timo Hildebranda.
Nadzieję na awans dał gospodarzom Michel Bastos, który po zamieszaniu w polu karnym rywali wykorzystał przytomne podanie Japończyka Atsuto Uchidy. W ostatnim kwadransie Schalke prowadziło grę i szukało okazji na zdobycie zwycięskiej bramki. Goście jednak umiejętnie się bronili, a w ostatniej akcji meczu trzeciego gola dla Galatasaray strzelił Umut Bulut.

Arsenal bez Szczęsnego jedzie do Monachium

W środę Bayern Monachium podejmie Arsenal Londyn. "Kanonierów" czeka bardzo trudne zadanie, ponieważ w pierwszym spotkaniu przegrali na własnym boisku 1:3. Poza tym do Monachium nie polecieli Wojciech Szczęsny i kontuzjowany Lukas Podolski. W drugim środowym ćwierćfinale FC Malaga zmierzy się na własnym boisku z FC Porto. Pierwsze spotkanie portugalski zespół wygrał 1:0.

Wcześniej awans do ćwierćfinału zapewniły sobie Juventus Turyn, Borussia Dortmund, Real Madryt i Paris Saint Germain.
Finał zostanie rozegrany 25 maja w Londynie.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Galatasaray Stambuł 2:3 (1:2).