Marcin Nowak 06.04.2013

Bundesliga: Robert Lewandowski podtrzymał świetną serię

Robert Lewandowski, zdobywając w sobotę gola dla Borussii Dortmund, zrównał się z Klausem Allofsem na drugim miejscu pod względem najdłuższych serii skuteczności w ekstraklasie Niemiec.
Radość piłkarzy Borussii DortmundRadość piłkarzy Borussii DortmundPAP/EPA/KEVIN KUREK

Polski piłkarz trafił w swoim dziesiątym kolejnym meczu ligowym.
Na liście prowadzi legendarny Gerd Mueller, były napastnik Bayernu Monachium, który w sezonie 1969/70 strzelał gole w 16 kolejnych meczach. Ten sam piłkarz zajmuje również czwarte miejsce, z serią dziewięciu spotkań z sezonu 1968/69.
Klaus Allofs, były napastnik FC Koeln, w 1984 roku trafiał dziesięć razy z rzędu. Teraz jego wyczyn wyrównał Lewandowski, który - choć grał dopiero od 52. minuty meczu z Augsburgiem (4:2) - zdołał w doliczonym czasie pokonać bramkarza rywali.
Polski napastnik w trakcie swojej serii nie wystąpił w dwóch kolejnych meczach Bundesligi (w drugiej połowie lutego) ze względu na czerwoną kartkę. Był nią ukarany w meczu z Hamburgerem SV w 21. kolejce.