Martin Ruszkiewicz 14.04.2013

Braga z Pucharem Ligi Portugalii. Historyczny sukces

Piłkarze Sportingu Braga po raz pierwszy zdobyli Puchar Ligi w Portugalii. Sięgnęli po trofeum pokonując w Coimbrze zespół FC Porto 1:0 (1:0). Jedynego gola zdobył tuż przed przerwą z rzutu karnego Alan.
Radość piłkarzy Bragi po zdobyciu Pucharu LigiRadość piłkarzy Bragi po zdobyciu Pucharu LigiPAP/EPA/PAULO NOVAIS

Bramkę Alan uzyskał w drugiej minucie doliczonego przez sędziego czasu w pierwszej połowie. Karny podyktowany został po brutalnym faulu Ba Abdulaye'a, który otrzymał za niego drugą żółtą kartkę w meczu, a w konsekwencji czerwoną, musiał więc opuścić boisko.

Braga, z dorobkiem 43 punktów, jest obecnie czwarta w tabeli portugalskiej ekstraklasy, po 25 kolejkach. O mistrzostwo walczą Benfica Lizbona (67 pkt) i FC Porto (63), a trzecie miejsce zajmuje Pacos Ferreira.