Marcin Nowak 15.04.2013

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel bliżej brązowego medalu

Jastrzębski Węgiel pokonał Delectę Bydgoszcz 3:2 (19:25, 25:19, 25:17, 27:29, 15:12) w meczu o trzecie miejsce w PlusLidze siatkarzy.
Jastrzębski WęgielJastrzębski WęgielPAP/EPA
  • Kapitan gospodarzy, Michał Łasko przyznał, że styl w jakim Jastrzębski Węgiel sięgnął po zwycięstwo, nie był największy (IAR)
  • Marcin Wika z Delecty nie krył rozczarowania, że w dużej mierze bydgoski klub kolejny raz przegrał na własne życzenie (IAR)

Jastrzębianie zapowiadali, ze chcą zakończyć rywalizację o brązowy medal we własnej hali. I w poniedziałkowy wieczór przybliżyli się do celu, chociaż zajęło im to 141 minut i kosztowało sporo nerwów.
Zaczęło się dla gospodarzy nieszczególnie, bo - głównie dzięki dobrej obronie - pierwszego seta wygrali bydgoszczanie. W drugiej partii siatkarze z Jastrzębia mozolnie budowali przewagę, aż osiągnęła cztery punkty (20:16) po zagrywce Russella Holmesa. Prowadzenia już nie oddali.
W trzeciej części w zespole gości miejsce Stephane'a Antigi zajął Marcin Waliński, bydgoszczanie przegrali ją do 17. po ataku Michała Kubiaka.
Dramatyczny był czwarty set. Trwał 38 minut i było w nim wszystko, co można i powinno się oglądać na siatkarskich parkietach. Jastrzębski Węgiel prowadził 23:21, potem piłki meczowe mieli zawodnicy po obu stronach siatki, wreszcie skończyli skutecznie goście.
W tie-breaku "dramat" trwał. Było już 5:1, a po chwili 5:5. W końcówce gospodarzom pomogła trudna zagrywka Michała Łasko i w efekcie potrzebują oni do zdobycia brązu jednej wygranej.
Po meczu kapitan Delecty Wojciech Jurkiewicz gratulował rywalom skutecznej końcówki piątego seta i zapowiadał walkę o powrót rywalizacji do Bydgoszczy.
- Jak zawsze z Delectą, rozegraliśmy długi i trudny mecz. To było bardzo, bardzo ważne dla nas zwycięstwo. Oba zespoły sa już zmęczone sezonem i to było widać - podsumował kapitan jastrzębian Michał Łasko.

Trzeci mecz o brązowy medal:

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz 3:2 (19:25, 25:19, 25:17, 27:29, 15:12).
Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Jastrzębskiego Węgla. We wtorek o 18.00 w Jastrzębiu odbędzie się czwarty mecz.
Jastrzębski Węgiel: Rob Bontje, Krzysztof Gierczyński, Russell Holmes, Michał Kubiak, Michał Łasko, Simon Tischer - Damian Wojtaszek (libero) - Mateusz Malinowski, Tiago Violas
Delecta Bydgoszcz: Stephane Antiga, Wojciech Jurkiewicz, Dawid Konarski, Michał Masny, Marcin Wika, Andrzej Wrona - Tomasz Bonisławski (libero) - Piotr Lipiński, Marcin Waliński, Tomasz Wieczorek.