Aneta Hołówek 17.04.2013

Liga angielska: remis Arsenalu, Szczęsny nie zawiódł po powrocie

Arsenal Londyn bezbramkowo zremisował z Evertonem w meczu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Do bramki "Kanonierów" po niemal półtoramiesięcznej przerwie wrócił Wojciech Szczęsny, który zastąpił Łukasza Fabiańskiego.

Szczęsny po raz ostatni wystąpił w Premier League 3 marca w przegranym spotkaniu z Tottenhamem Hotspur (1:2). Od tamtej pory bramki Arsenalu strzegł Fabiański. We wtorek jednak nie mógł zagrać z powodu kontuzji żeber, której nabawił się w podczas sobotniego meczu z Norwich City.
Szczęsny nie popełnił poważniejszych błędów, ale również nie miał zbyt wielu okazji do interwencji. W pierwszej połowie piłka po strzale Victora Anichebe odbiła się od łokcia i pleców polskiego bramkarza, ale ostatecznie trafiła w jego ręce. Gospodarze natomiast swoje okazje do zdobycia gola mieli dopiero w ostatnim kwadransie gry, ale nie potrafili ich wykorzystać.
Po tym spotkaniu Arsenal z dorobkiem 60 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Jednak czwarta Chelsea Londyn ma dwa punkty, ale do rozegrania dwa zaległe spotkania. Tyle samo oczek, co "The Blues" (58) zgromadził Tottenham, ale on rozegrał jeden mecz mniej niż "Kanonierzy".