Marcin Nowak 30.05.2013

Ekstraklasa: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin. Podbeskidzie wciąż liczy się w walce

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na własnym boisku Pogoń Szczecin 2:1 (2:0) w meczu 29. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń SzczecinPodbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń SzczecinPAP/Jacek Bednarczyk

Relacja NA ŻYWO ze wszystkich spotkań przedostatniej kolejki Ekstraklasy
Początek meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Pogonią Szczecin w wykonaniu gospodarzy był piorunujący. Prowadzenie objęli już w 1. minucie. Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rzutu rożnego piłkę do bramki skierował głową Bartłomiej Konieczny. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Fabian Pawela. Huknął nie do obrony z 16 metrów.
W pierwszej połowie silnie zmotywowane Podbeskidzie przez 35 minut zdecydowanie przeważało. Dużo zamieszania w szeregach obronnych "Portowców" wprowadzali skrzydłowi Marcin Wodecki i Damian Chmiel. W 22. minucie piłka po technicznym uderzeniu z narożnika pola karnego Roberta Demjana musnęła poprzeczkę. 60 sekund później trafił w nią Wodecki.
Pogoń rewanżowała się wrzutkami w rejon bramki Richarda Zajaca, gdzie na piłkę czekał Tomasz Chałas. Były one jednak bardzo niedokładne. W ostatnich 10 minutach szczecinianie zaatakowali odważniej, ale razili brakiem skuteczności. Najlepszą okazję do zdobycia kontaktowej bramki zmarnował w 38. minucie Adam Frączczak. Jego strzał z woleja z dość ostrego kąta trafił w boczną siatkę.
W drugiej połowie "Portowcy" przejęli inicjatywę. W 69. minucie zdobyli kontaktową bramkę po strzale z rzutu wolnego Maksymiliana Rogalskiego. Dwie minuty później otrzymał on jednak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Pogoń kończyła mecz w dziesiątkę. Bielszczanie szukali okazji do podwyższenia wyniku, ale po strzale Chmiela i główce Koniecznego piłka mijała minimalnie bramkę Radosława Janukiewicza.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 2:1 (2:0)
Bramki: 1
:0 Bartłomiej Konieczny (1-głową), 2:0 Fabian Pawela (6), 2:1 Maksymilian Rogalski (69-wolny).
Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Adam Deja, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny. Pogoń Szczecin: Adam Frączczak, Maksymilian Rogalski, Bartosz Ława, Radosław Wiśniewski. Czerwona kartka za drugą żółtą - Pogoń Szczecin: Maksymilian Rogalski (71).
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 3 000.
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Błażej Telichowski, Bartłomiej Konieczny, Dariusz Pietrasiak, Tomasz Górkiewicz - Damian Chmiel, Adam Deja (52. Anton Sloboda), Fabian Pawela (90+1. Marek Sokołowski), Dariusz Łatka, Marcin Wodecki (89-Piotr Malinowski) - Robert Demjan.
Pogoń Szczecin: Tomasz Chałas, Radosław Janukiewicz - Mateusz Lewandowski, Maciej Dąbrowski, Hernani, Adam Frączczak - Takuya Murayama (46. Radosław Wiśniewski), Maksymilian Rogalski, Wojciech Golla (46. Edi Andradina), Bartosz Ława, Takafumi Akahoshi (69. Donald Djousse).