Beata Krowicka 08.08.2013

Turniej WTA w Toronto: Radwańska pokazała charakter w drugim secie i zagra w ćwierćfinale!

Agnieszka Radwańska wygrała z Amerykanką Sloane Stephens. Stawką był awans do czwartej rundy turnieju WTA w Toronto. Radwańska łatwo wygrała pierwszego seta, jednak w drugim Amerykanka postawiła twarde warunki.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka RadwańskaWikipedia/Christopher Johnson

Amerykanka jest rozstawiona z numerem 14, w poprzedniej rundzie pokonała Niemkę Monę Barthel 6:3, 4:6, 6:3. Jej największym sukcesem był występ w półfinale Australian Open.

To drugi mecz Agnieszki Radwańskiej podczas turnieju, w którym puka nagród wynosi ponad 2 miliony dolarów.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.

Radwańska bardzo dobrze weszła w mecz, przełamała serwis rywalki i wygrała pierwsze trzy gemy. Stephens udało się zwyciężyć tylko w jednym, przy stanie 0:3.

Nie potrafiła jednak postawić się świetnie grającej Radwańskiej i przegrała wszystkie kolejne gemy. Pierwszy set był zdecydowanie dla Polki.

Drugi set rozpoczął się źle dla Radwańskiej, Amerykanka odzyskała pewność siebie. Polka musiała odrabiać straty, z rezultatu 1:4 udało jej się doprowadzić do remisu.

Przy stanie 5:5 zdobyła dwa break pointy, jednak to Amerykanka wyszła na prowadzenie 6:5. Radwańskiej udało się doprowadzić do tie-breaku, w którym zwyciężyła.

A. Radwańska 2:0 S. Stephens (6:1, 7:6)