Martin Ruszkiewicz 09.08.2013

WTA Toronto: Agnieszka Radwańska w półfinale. Polka zrewanżowała się Errani za Paryż

Agnieszka Radwańska po zwycięstwa nad Włoszką Sarą Errani 7:6 (7-1), 7:5 awansowała do półfinału turnieju tenisowego WTA Tour na twardych kortach w Toronto (z pulą nagród 2,369 mln dolarów).
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska kremlincup.ru

Agnieszka Radwańska - Sara Errani 2:0 (7:6, 7:5)

To trzeci wygrany mecz rozstawionej w Toronto z trójką Polki. W pierwszej rundzie miała tzw. wolny los, a w drugiej pokonała Belgijkę Yanine Wickmayer 6:2, 6:3, natomiast w ćwierćfinale Errani (nr 5.).
Krakowianka zanim mogła cieszyć się z wygrania pierwszej partii, po tie-breaku 7-1, toczyła przez 66 minut zacięty pojedynek z rywalką z Bolonii.
Wprawdzie wygrała pierwszego gema, to jednak aż pięć razy musiała doprowadzić do remisu.
W drugim secie, który trwał 56 minut uwidoczniła się jej przewaga. Prowadziła 3:1. Potem Errani wygrała trzy gemy z rzędu. Od stanu 5:5 po 48 minutach górą już była Polka.
Był to dziewiąty pojedynek obu zawodniczek od 2006 roku. Radwańska, czwarta rakieta światowego rankingu, pokonała rywalkę siedmiokrotnie. W piątek zrewanżowała się jej za porażkę w tegorocznym turnieju wielkoszlemowym na ziemnych kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu 4:6, 6:7 (6-8).