Marcin Nowak 15.09.2013

Premier League: Boruc zachował czyste konto w meczu z West Hamem

Southampton z Arturem Borucem w bramce zremisował na własnym stadionie z West Ham United 0:0 w jedynym niedzielnym meczu 4. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii.
Artur BorucArtur BorucWikipedia/Roberto Vicario

W sobotę zwycięstwo 3:1 nad Sunderlandem odniósł zespół Wojciecha Szczęsnego Arsenal Londyn.
Boruc nie miał w starciu z West Ham zbyt wiele okazji do interwencji. Najgroźniej pod jego bramką było w 5. minucie. Polak zdołał jednak obronić strzał Senegalczyka Mohameda Diame.
W drugiej połowie to Southampton przeważał. Bramkarz gości Fin Jussi Jaaskalainen kilkakrotnie musiał ratować swój zespół przed stratą gola.
"Święci" zanotowali drugi remis w tym sezonie. Mają w dorobku także jedno zwycięstwo i porażkę. Zajmują 11. miejsce w tabeli. West Ham plasuje się pozycję wyżej.
Arsenalowi wygraną z Sunderlandem dały gol Oliviera Giroud w pierwszej i dwa Walijczyka Aarona Ramseya w drugiej połowie.
Szczęsny nie miał w tym meczu wiele pracy. Skapitulował w 48. minucie, po strzale z rzutu karnego wprowadzonego po przerwie Craiga Gardnera. Jedenastkę podyktowano za faul Francuza Laurenta Koscielnego na Andym Johnsonie. Na ławce rezerwowych "Kanonierów" usiadł Łukasz Fabiański.
Arsenal awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Może go jednak stracić na rzecz Liverpoolu, jeśli ten nie przegra w poniedziałek na wyjeździe ze Swansea City.
Niespodziewanej porażki, pierwszej w tym sezonie, doznała w sobotę Chelsea Londyn. "The Blues" przegrali w Liverpoolu z Evertonem 0:1, po golu Szkota Stevena Naismitha.
Podopieczni Portugalczyka Jose Mourinho mają na koncie także dwie wygrane i jeden remis. Zajmują szóste miejsce w tabeli. Everton, który odniósł pierwsze zwycięstwo, jest dziewiąty.
Dopiero drugą ligową wygraną w tym sezonie zanotował broniący tytułu Manchester United. "Czerwone Diabły", grając od 44. minuty z przewagą zawodnika, pokonały na Old Trafford beniaminka Crystal Palace 2:0. Bramki zdobyli Holender Robin van Persie z rzutu karnego i Wayne Rooney z wolnego.
W innych meczach czwartej kolejki Tottenham Hotspur wygrał u siebie z Norwich City 2:0, po bramkach Islandczyka Gylfi Sigurdssona, a wicemistrz Anglii Manchester City zremisował bezbramkowo na wyjeździe ze Stoke City.