Martin Ruszkiewicz 19.09.2013

Ekstraklasa: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok. Gol Plizgi dał zwycięstwo

Jagiellonia Białystok pokonała w wyjazdowym spotkaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0) w pierwszym meczu 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia BiałystokPodbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia BiałystokPAP/Jacek Bednarczyk
  • Dawid Plizga (Jagiellonia) po meczu z Podbeskidziem (IAR)
  • Fabian Pawela (Podbeskidzie) po meczu z Jagiellonią (IAR)

Już po dziesięciu minutach gry powinno być 0:3. W 36. s meczu groźnie strzelał Rafał Grzyb, zaś w drugiej min "główkował" Daniel Quintana. Trzy minuty później umiejętności bramkarza Podbeskidzia sprawdził Jonatan Straus. Ostatnim akcentem naporu Jagiellonii po pierwszym gwizdku spotkania był strzał w słupek Dawida Plizgi (dziewiąta minuta).
Niespodziewanie po 10 min zawodnicy z Białegostoku przestali atakować z animuszem i spotkanie się wyrównało.
Tuż przed przerwą Straus dobrze nagrał piłkę Plizdze, który tym razem celnie uderzył.
W 79. min Ugochukwu Ukach próbując powstrzymać szarżującego lewym skrzydłem Łukasza Żeglenia i zagrał piłkę ręką. Wspomniany obrońca miał już na swoim koncie żółtą kartkę (dostał ją w 49. min), za tę interwencję otrzymał drugą i w konsekwencji czerwoną.
Mimo gry w przewadze bielszczanie nie zdołali sobie stworzyć ani jednej dobrej okazji do zdobycia gola.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)