Paweł Słójkowski 22.09.2013

Derby Manchesteru. City gromią United, dwa gole Aguero

Manchester City wygrał z lokalnym rywalem United na własnym boisku 4:1 w 5. kolejce Premier League. To druga w tym sezonie porażka "Czerwonych Diabłów".
Sergio AgueroSergio Aguero PAP/EPA/LINDSEY PARNABY

Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał Stoke City 3:1>>>

Derbowy pojedynek był starciem wicemistrza z obrońcą tytułu. City lepiej go rozpoczęli. Od początku przeważali, częściej utrzymując się przy piłce, co dało efekt w 16. minucie. Objęli prowadzenie po efektownym strzale z woleja Argentyńczyka Sergio Aguero. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na 2:0 podwyższył reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Yaya Toure.

W drugiej części gospodarze potwierdzili swoją dobrą dyspozycję tego dnia, zdobywając kolejne dwie bramki. Padły tuż po przerwie, w odstępie trzech minut. Drugie trafienie w tym meczu w 47. minucie uzyskał Aguero, jedno dołożył także Francuz Samir Nasri.

Broniący tytułu Manchester United, bez narzekającego na problemy z pachwiną Holendra Robina van Persiego, zdołał odpowiedzieć tylko jednym golem. W 87. minucie z rzutu wolnego trafił Wayne Rooney.

"Czerwone Diabły" przegrały drugi mecz w tym sezonie. Wcześniej uległy 0:1 Liverpoolowi na wyjeździe. Mają w dorobku także dwie wygrane, jeden remis i zajmują ósme miejsce w Premier League. Ich lokalny rywal City odniósł trzecie zwycięstwo i awansował na trzecią lokatę. W pięciu meczach zgromadził 10 punktów, o dwa mniej niż prowadzący Arsenal oraz drugi Tottenham Hotspur.

Manchester City - Manchester United 4:1 (2:0)

Bramki: Aguero (16., 47.), Toure (45+2), Nasri (50.) - Rooney (87.)