Martin Ruszkiewicz 27.10.2013

Ekstraklasa: Lech Poznań - Legia Warszawa. Remis w piłkarskim klasyku

Lech Poznań zremisował na własnym boisku z Legią Warszawa 1:1 (0:0) w hitowym spotkaniu 13. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
Lech Poznań - Legia WarszawaLech Poznań - Legia WarszawaPAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Tomasz Brzyski (Legia Warszawa) po meczu z Lechem Poznań (IAR)
  • Łukasz Trałka (Lech Poznań) po meczu z Legią Warszawa (IAR)

Szlagierowe spotkanie 13. kolejki zakończyło się polubownym remisem. Do przerwy więcej sytuacji stworzył Lech, natomiast w drugiej połowie to legioniści mogli przychylić szalę na swoją korzyść. Na poznańskim stadionie padł rekord frekwencji - mecz dwóch najlepszych zespołów poprzedniego sezonu obejrzało ponad 38 tysięcy kibiców.
W pierwszej połowie gospodarze dominowali, mieli więcej sytuacji, ale brakowało precyzji. Z dystansu Wojciecha Skabę próbował pokonać Szymon Pawłowski, bramkarz Legii sparował strzał, lecz żaden z lechitów nie pobiegł na dobitkę. Jeszcze bliższy szczęścia był Szkot Barry Douglas, który z rzutu wolnego trafił w słupek.
Po obiecującym początku tempo meczu trochę siadło. Lech skrzydłami próbował rozmontować defensywę rywala, ale bez większych efektów. Goście z kolei swojej szansy szukali w długich podaniach do Henrika Ojamy, Jakuba Koseckiego czy Władimira Dwaliszwilego, ale obrońcy Lecha nie dawali się zaskoczyć.
Pierwszy kwadrans drugiej połowy przyniósł najwięcej emocji. W 47. min. po rzucie wolnym w polu karnym doszło do sporego zamieszania w polu karnym gospodarzy. Za późno zareagował Maciej Gostomski, a Tomasz Jodłowiec z bliska wepchnął piłkę do siatki.
Odpowiedź Kolejorza była natychmiastowa, Barry Douglas uruchomił Gergo Lovrencsicsa, a ten precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Skabie.
Widowisko znów nabrało rumieńców, ale tym razem to legioniści mieli więcej okazji do zmiany wyników. Dwaliszwili i Tomasz Brzyski w sytuacjach jeden na jeden z bramkarzem Lecha strzelali niecelnie. W 65. min. kiks Marcina Kamińskiego mógł zakończyć się utratą drugiego gola, ale Ojamaa trafił prosto w Gostomskiego.
Im bliżej końca meczu, tym obie drużyny sprawiały wrażenie pogodzone podziałem punktów, a w ostatnich 20 minutach obaj bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 Tomasz Jodłowiec (47), 1:1 Gergo Lovrencsics (50).
Żółta kartka - Lech Poznań: Łukasz Trałka, Kebba Ceesay. Legia Warszawa: Jakub Rzeźniczak, Ivica Vrdoljak, Jakub Wawrzyniak.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 38 458.
Lech Poznań: Maciej Gostomski - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Gergo Lovrencsics (88. Bartosz Ślusarski), Łukasz Trałka (88. Dimitrije Injac), Rafał Murawski, Kasper Hamalainen, Szymon Pawłowski (73. Karol Linetty) - Łukasz Teodorczyk.
Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Łukasz Broź (27. Bartosz Bereszyński), Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski - Jakub Kosecki (80. Jakub Wawrzyniak), Tomasz Jodłowiec, Dominik Furman, Ivica Vrdoljak, Henrik Ojamaa (86. Michał Kucharczyk) - Władimir Dwaliszwili.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała    13 1 6 6 10-19 9 -9

*W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze