Martin Ruszkiewicz 29.10.2013

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Widzew Łódź. Wisła Kraków rozbiła gości

W drugim wtorkowym meczu 14. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie z Widzewem Łódź 3:0 (2:0).
Wisła Kraków - Widzew ŁódźWisła Kraków - Widzew Łódź PAP/Stanisław Rozpędzik

Piłkarze Wisły Kraków pozostają niepokonani w lidze na własnym stadionie. We wtorek wygrali z Widzewem Łódź. W zespole "Białej Gwiazdy" zagrał Piotr Brożek, który w poniedziałek podpisał kontrakt z krakowskim klubem.
Wiślacy szybko objęli prowadzenie. W 11. min Łukasz Garguła zauważył będącego na lewym skrzydle, nieobstawionego Wilde-Donalda Guerriera. Zawodnik z Haiti wbiegł z piłką w pole karne i pokonał Macieja Mielcarza.
Niecały kwadrans później Michał Chrapek dobrze podał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Pawła Brożka. Napastnik Wisły mając przed sobą tylko golkipera spokojnie umieścił piłkę w siatce.
Na trzy minuty przed przerwą Jonathan de Amo Perez sfaulował tuż przed polem karnym Guerriera za co ujrzał czerwoną kartkę.
Grając z przewagą jednego zawodnika krakowianie, w drugiej połowie raz po raz mieli okazje, aby podwyższyć wynik. Jednak trzeciego gola zdobyli dopiero na pięć minut przed końcem. Jego autorem był Guerrier.
Trener zwycięskiej drużyny, Franciszek Smuda nie mógł we wtorkowym pojedynku skorzystać z dwóch środkowych obrońców, Osmana Chaveza i Arkadiusza Głowackiego (kontuzje).
Kibice z Łodzi nie kryli swojej niechęci do Wisły, ale pamiętając o zasługach obecnego opiekuna tej drużyny dla Widzewa kilkakrotnie skandowali jego imię i nazwisko.

Wisła Kraków - Widzew Łódź 3:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Wilde-Donald Guerrier (11), 2:0 Paweł Brożek (25), 3:0 Wilde-Donald Guerrier (85).
Żółta kartka - Wisła Kraków: Łukasz Burliga, Gordan Bunoza, Patryk Małecki, Ostoja Stjepanovic, Piotr Brożek. Widzew Łódź: Kevin Lafrance, Eduards Visniakovs. Czerwona kartka - Widzew Łódź: Jonathan de Amo Perez (42-faul).
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 10 473.
Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Patryk Fryc, Łukasz Burliga, Marko Jovanovic, Gordan Bunoza (70. Patryk Małecki) - Rafał Boguski (63. Piotr Brożek), Michał Chrapek (80. Emmanuel Sarki), Ostoja Stjepanovic, Łukasz Garguła, Wilde-Donald Guerrier - Paweł Brożek.
Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Patryk Stępiński (81. Łukasz Staroń), Kevin Lafrance, Jonathan de Amo Perez, Lewon Hajrapetjan - Krystian Nowak, Princewill Okachi, Povilas Leimonas (63. Alex Bruno), Veljko Batrovic (67. Aleksejs Visniakovs), Mariusz Rybicki - Eduards Visniakovs.