Martin Ruszkiewicz 22.11.2013

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Korona Kielce. Brożek zapewnił Wiśle trzy punkty

W drugim piątkowym meczu 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:0 (0:0).
Wisła Kraków - Korona KielceWisła Kraków - Korona Kielce PAP/Jacek Bednarczyk
  • Paweł Golański bardzo żałował, że Koronie nie udało się utrzymać bezbramkowego remisu do końca spotkania (IAR)
  • Jedynego gola w 86. minucie strzelił Paweł Brożek (IAR)
  • Trener gości - Juan Martin, chwalił swój zespół choć miał uczucie niedosytu (IAR)
  • Powody do zadowolenia miał natomiast drugi trener Wisły - Marcin Broniszewski (IAR)

Piłkarze Wisły Kraków pozostają niepokonani w lidze na własnym stadionie. W piątek wygrali z Koroną Kielce.
Zgodnie z przewidywaniami kielczanie pod Wawelem nastawili się na grę obronną. W efekcie od początku przewagę zyskała "Biała Gwiazda", ale długo nie potrafiła rozmontować skomasowanej defensywny rywali.
Krakowianie najbliżsi zdobycia gola w pierwszej połowie byli w doliczonym czasie gry. Paweł Brożek znalazł się w sytuacji sam na sam ze Zbigniewem Małkowskim, ale strzelił zbyt lekko.
Golkiper Korony mógł mówić o szczęściu w 49. min. Wtedy, to interweniował rękami poza obrębem pola karnego. Sędzia z Torunia okazał się jednak pobłażliwy i pokazał mu tylko żółtą kartkę.
Minutę później o pechu mogli mówić wiślacy. Po uderzeniu z rzutu wolnego Łukasza Garguły piłka odbiła się od poprzeczki.
W drugiej połowie Korona kilka razy zagroziła bramce Michała Miśkiewicza. W 77. min piłka trafiła do dobrze ustawionego Michała Janoty. Ten z 17 m strzelił minimalnie niecelnie.
Trzy punkty zostały jednak w Krakowie. W 86. min z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne Garguła, dopadł jej Paweł Brożek i strzelił obok Małkowskiego.

Wisła Kraków - Korona Kielce 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Paweł Brożek (87)
Żółta kartka - Wisła Kraków: Łukasz Burliga, Wilde-Donald Guerrier. Korona Kielce: Paweł Sobolewski, Zbigniew Małkowski, Radek Dejmek.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 12 499.

Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Marko Jovanovic, Gordan Bunoza - Rafał Boguski (46. Emmanuel Sarki), Michał Chrapek (80. Piotr Brożek), Ostoja Stjepanovic, Łukasz Garguła, Wilde-Donald Guerrier (67. Patryk Małecki) - Paweł Brożek.
Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Piotr Malarczyk (46. Jacek Kiełb), Pavol Stano, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Paweł Golański, Vlastimir Jovanovic, Michał Janota, Paweł Sobolewski, Serhij Pyłypczuk - Daniel Gołębiewski (46. Przemysław Trytko, 90+1. Maciej Korzym).