Martin Ruszkiewicz 23.11.2013

Ligue 1: PSG rozbiło Reims, Krychowiak nie strzelił karnego

Piłkarze Paris Saint Germain wygrali na wyjeździe z Reims 3:0 w 14. kolejce Ligue 1. W ekipie pokonanych rzutu karnego nie wykorzystał pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak.

W poprzednim sezonie, 2 marca bieżącego roku, gol 23-letniego Krychowiaka dał Reims zwycięstwo na swoim stadionie nad PSG 1:0. Tym razem Polakowi, który rozegrał w sobotę całe spotkanie, nie udało się powtórzyć tego osiągnięcia. Miał okazję wpisać się na listę strzelców w 68. minucie z rzutu karnego, nie wykorzystał jej jednak. Uderzył ponad bramką.

Sytuacja ta miała miejsce, gdy jego zespół przegrywał 0:2, po golach Brazylijczyka Lucasa Moury i Jeremy'ego Meneza. W 90. minucie wynik ustalił Zlatan Ibrahimović. Szwed, któremu we wtorek nie udało się awansować z ekipą "Trzech Koron" do przyszłorocznych mistrzostw świata (porażki 0:1 i 2:3 z Portugalią w barażu), zanotował dziewiąte trafienie w Ligue 1 w tym sezonie. Zrównał się tym samym z prowadzącymi w klasyfikacji strzelców klubowym kolegą Urugwajczykiem Edinsonem Cavanim i Kolumbijczykiem Radamelem Falcao z Monaco.

Zespół z Paryża jest jedynym, który nie doznał jeszcze porażki w obecnym sezonie francuskiej ekstraklasy. W 14 meczach zgromadził 34 punkty, o siedem więcej niż drugie Lille, które w niedziele podejmuje Toulouse. Reims zajmuje obecnie szóstą lokatę.