Marcin Nowak 01.12.2013

Primera Division: świetny mecz i hat-trick Garetha Bale'a

Zarówno Atletico Madryt, jak i bardziej utytułowana ekipa ze stolicy - Real, wygrały mecze 15. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Atletico pokonało na wyjeździe 2:0 Elche i zrównało się punktami z prowadzącą Barceloną. "Królewscy" mają o trzy mniej.
Triumf w Elche zapewniły gościom gole Koke oraz bardzo dobrze spisującego się Diego Costy. Brazylijczyk, który wybrał reprezentację Hiszpanii, zdobył w tym sezonie La Liga już 15 bramek. Więcej ma tylko kontuzjowany obecnie Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu - 17.
Pierwsza bramka padła w kontrowersyjnych okolicznościach - zdaniem wielu Costa faulował obrońcę rywali i uniemożliwił mu interwencję, ale sędzia nie chciał słuchać protestów gospodarzy.
Pod nieobecność Ronaldo, swoje możliwości pokazał Walijczyk Gareth Bale. Sprowadzony z Tottenhamu Hotspur za 91 mln euro pomocnik popisał się hat-trickiem w spotkaniu z Realem Valladolid (4:0). Na listę strzelców wpisał się w 33., 64. i 89. minucie. Ponadto bramkę w 36. minucie zdobył Francuz Karim Benzema.
W piątek Getafe wygrało 1:0 z Levante, natomiast Malaga zremisowała na wyjeździe 1:1 z Villareal. Z ławki rezerwowych gości mecz oglądał Bartłomiej Pawłowski.
Barcelona, która prowadzi w tabeli, swój mecz rozegra w niedzielę. Zmierzy się z Athletikiem Bilbao na nowym stadionie San Mames, na którym gospodarze jeszcze nie przegrali.