Aneta Hołówek 05.12.2013

Atom Trefl po raz drugi musiał uznać wyższość VakifBanku

Siatkarki Atomu Trefla Sopot przegrały w Stambule z VakifBankiem 0:3 (22:25, 20:25, 12:25) w czwartym meczu grupy C Ligi Mistrzyń. Była to druga porażka mistrzyń Polski, natomiast turecki zespół zanotował w tych rozgrywkach komplet zwycięstw.
 Atom Trefl po raz drugi musiał uznać wyższość VakifBankuatomtreflsopot.pl

Siatkarki Atomu Trefla po raz drugi musiały uznać wyższość VakifBanku. O ile w miniony wtorek sopocianki zdołały w Ergo Arenie urwać rywalkom pierwszego seta, o tyle w Stambule przegrały 0:3. Była to już 65. z rzędu wygrana triumfatorek LM i klubowych mistrzyń świata.
Mistrzynie Polski stawiły jednak w dwóch pierwszych setach faworyzowanym gospodyniom zacięty opór. Przyjezdne źle rozpoczęły to spotkanie, bo w inauguracyjnym secie przegrywały 0:4 i 2:6. Wykorzystały jednak rozluźnienie w szeregach rywalek i po bloku na reprezentantce Włoch Carolinie Costagrande wyszły na prowadzenie 12:11.
Później do głosu ponownie doszły siatkarki VakifBanku, które od remisu 14:14 zdobyły sześć punktów z rzędu. Sopocianki zdołały jeszcze zmniejszyć przewagę przeciwniczek do dwóch punktów (było 21:19), jednak w końcówce pogubiły się, a atak Gozde Kirdar Sonsirmy przypieczętował zwycięstwo gospodyń w tej partii.
W drugim secie zawodniczki Atomu Trefla wygrywały 3:1, ale nadmiernie eksploatowana Holenderka Judith Pietersen nie radziła sobie w ataku i mistrzynie Turcji odzyskały inicjatywę. W pewnym momencie przyjezdne przegrywały tylko 18:19, jednak końcówka ponownie należała do rywalek.
Najbardziej jednostronna była trzecia partia. W szeregach sopockiego zespołu dominował chaos, co wykorzystały gospodynie, które od stanu 9:7 bez problemów powiększały prowadzenie. VakifBank wygrywał 21:9 i przy takiej różnicy jego triumf w całym spotkaniu był formalnością. Ten sukces siatkarki ze Stambułu zapewniły sobie już w pierwszej piłce meczowej, blokując Charlotte Leys.
W następnej konfrontacji Ligi Mistrzyń Atom Trefl zmierzy się w środę w Belgii z Gent Dames.

VakifBank: Naz Aydemir, Gozde Kirdar Sonsirma, Jovana Brakocevic, Carolina Costagrande, Bahar Toksoy, Christiane Furst - Gizem Karadayi (libero) - Polen Uslupehlivan, Cagla Akin, Guldeniz Onal Pasaoglu, Kubra Akman.
Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Judith Pietersen, Julia Szeluchina, Charlotte Leys, Zuzanna Efimienko, Kimberly Hill - Mariola Zenik (libero) - Klaudia Kaczorowska, Justyna Łukasik, Anna Podolec, Brizitka Molnar, Natalia Gajewska.
Sędziowali: Sotirios Delikostidis (Grecja) i Ilian Georgiev (Bułgaria).