Aneta Hołówek 29.07.2019

WTA: Iga Świątek pokazała pazurki. Udany początek amerykańskiego tournee

Iga Świątek wygrała z Tunezyjką Ons Jabeur 4:6, 6:4, 6:4 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA na twardych kortach w Waszyngtonie (pula nagród 250 tys. dolarów).
  • Iga Światek jest w tej chwili najwyżej sklasyfikowaną Polką w rankingu WTA. Warszawianka zajmuje 66. miejsce w rankingu
  • Rywalka Świątek zajmuje 59. miejsce w światowym rankingu
  • W następnej fazie turnieju Polka zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulą lub Czeszką Kateriną Siniakovą

Wydawało się, że pierwszy mecz po przerwie Polka zakończy szybką porażką. Po tym jak uległa w pierwszym secie 4:6, w drugim starciu przegrywała 1:4. Jednak od tego momentu Świątek zaczęła grać rewelacyjnie i wygrała pięć kolejnych gemów, a dzięki temu drugiego seta 6:4.

W trzeciej odsłonie Polka podejmowała w swojej grze duże ryzyko i popełniała wiele błędów. Sporo błędów wynikało również z gry Tunezyjki. W efekcie obie przełamywały swoje podania. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała Świątek i po przełamaniu serwisu rywalki wygrała trzeciego seta 6:4.

To był pierwszy występ 18-latki po tym jak odpadła w pierwszej rundzie Wimbledonu. Turniejem w Waszyngtonie rozpoczyna serię występów na twardych kortach. Następnie ma zagrać w Toronto i Cincinnati.

Zwieńczeniem występów w Ameryce Północnej będzie wielkoszlemowy US Open, w którym jest jedną z trojga Polaków pewnych miejsca w głównej drabince singla. Poza nią są to Magda Linette i Hubert Hurkacz.

Wspomniana Linette występy w USA rozpoczęła w kalifornijskim San Jose (pula nagród 876 tysięcy dolarów). Niestety Polka odpadła już w pierwszej rundzie, przegrała z rozstawioną z numerem szóstym doświadczoną Hiszpanką Carlą Suarez Navarro 3:6, 3:6.