Paweł Słójkowski 05.10.2019

Kurek docenił Argentynę. "Daliśmy z siebie więcej niż 100 procent"

Biało-czerwoni po zaciętym meczu z Argentyną zdołali wygrać 3:1, jednak podkreślali zgodnie, że musieli zmierzyć się z bardzo wymagającym rywalem.
  • W ciągu 15 dni drużyny rozegrają w Japonii po 11 spotkań systemem "każdy z każdym". Tym razem turniej nie daje możliwości wywalczenia awansu na igrzyska. Ekipa Heynena jest już pewna występu w Tokio
  • Udział w tej edycji Polacy rozpoczęli od wygranych z Tunezją (3:0) i Japonią (3:1), później nastąpiła porażka z USA (1:3)
  • W niedzielę biało-czerwoni zmierzą się z Włochami

Młodzi Argentyńczycy bez kompleksów rozpoczęli mecz, często obijając przy ataku blok rywali, pokazując dynamiczne i momentami zaskakujące dla biało-czerwonych akcje. W efekcie po bardzo dobrej końcówce zwyciężyli tego seta. Później podopieczni Vitala Heynena zdołali złapać właściwy rytm i wygrali kolejne dwie odsłony starcia.

W trzeciej Argentyńczycy znów zerwali się do walki i byli bliscy doprowadzenia do tie-breaka. Ostatecznie Polacy zdołali zamknąć ten mecz w czterech setach, ale przyznali, że było to trudne spotkanie.

>>> Sprawdź sytuację polskich siatkarzy po meczu z Argentyną [TABELA]

Po sobotnim meczu Pucharu Świata w Fukuoce, w którym polscy siatkarze wygrali z Argentyńczykami 3:1, powiedzieli:

Vital Heynen (trener reprezentacji Polski): Byłem pod wrażeniem gry Argentyńczyków w ich pierwszym i drugim spotkaniu w PŚ. Dziś także grali dobrze. Być może prezentują najlepszą siatkówkę w tym turnieju. Wczoraj przegraliśmy z USA, a dziś pokonaliśmy Argentyńczyków, którzy grają bardzo przyjemnie dla oka.

Bartosz Kurek (kapitan i atakujący reprezentacji Polski): To było dobre spotkanie. Było trudne, ale wynik jest korzystny dla nas. Musieliśmy dać z siebie więcej niż 100 procent, by wygrać. Nasze zwycięstwo to zasługa Fabiana Drzyzgi. Wykonał świetną robotę.

Marcelo Mendez (trener reprezentacji Argentyny): To był trudny mecz. Pierwszy set mógł się podobać. Polacy to wspaniały zespół, który prezentuje wysoki poziom. Nasza drużyna jest młoda, ciężko pracuje i stara się wciąż poprawiać. Mam nadzieję, że będzie coraz lepsza z każdym kolejnym meczem.

Ezequiel Palacios (reprezentacji Argentyny): To było dobre spotkanie. Było też trudne, bo wymagające pod względem fizycznym. To był nasz czwarty mecz i jesteśmy trochę zmęczeni.