Mateusz Brożyna 22.01.2020

NBA. Mavericks ulegli Clippers, Leonard górą w pojedynku z Donciciem

Dallas Mavericks ulegli Los Angeles Clippers 107:110 (24:24, 25:36, 29:22, 29:28) w meczu koszykarskiej ligi NBA. Dla Mavericks 36 punktów rzucił Słoweniec Luka Doncić, który zanotował też 10 zbiórek i 9 asyst. Dla Clippers, również 36 punktów zdobył Kawhi Leonard, który dołożył do tego 11 zbiórek i 2 asysty.
  • Na Zachodzie prowadzą Los Angeles Lakers z bilansem 34 zwycięstw i 9 porażek
  • Na Wchodzie liderem są Milwaukee Bucks z 39 wygranymi i 6 porażkami

Od porażki większym zmartwieniem Mavericks jest kontuzja Dwighta Powella, której doznał pod koniec pierwszej kwarty. Uszkodzeniu uległo ścięgno Achillesa w jego prawej nodze i choć 28-letniego środkowego czekają jeszcze szczegółowe badania, to klub zakłada jego długą przerwę.

Clippers nie imponowali w tym meczu skutecznością, ale bardzo pomogło im aż 20 piłek zebranych w ataku. Na cztery minuty przed końcem spotkania to Mavericks prowadzili 96:94. Goście jednak od tego momentu zaczęli grać rewelacyjnie. W odstępie zaledwie 156 sekund zdobyli aż 14 punktów, a stracili tylko cztery.

- Daliśmy z siebie wszystko. Wiemy jakie błędy popełnialiśmy w poprzednich meczach i nie chcieliśmy ich powtarzać. Każdy z nas po prostu z dnia na dzień chce być lepszy - powiedział Leonard.

Wśród Mavericks tradycyjnie najlepszy był Luka Doncić. Słoweniec na swoim koncie zapisał 36 pkt, 10 zbiórek i dziewięć asyst. Nie miał jednak odpowiedniego wsparcia. Tylko cztery na 12 rzutów z gry trafił Tim Hardaway Jr., a cztery na 17 wracający po kontuzji Kristpas Porzingis.

- Gdybym zagrał tylko odrobinę lepiej, to byśmy wygrali. Ta porażka to moja wina. Mam wobec siebie wysokie oczekiwania i jestem rozczarowany swoją skutecznością - podkreślił Łotysz.

W tabeli Konferencji Zachodniej Clippers z bilansem 31 zwycięstw i 13 porażek zajmują drugie miejsce. Mavericks (27-16) sklasyfikowani są na piątej pozycji, a prowadzą Los Angeles Lakers (34-9).

4. Portland 19 26 .422
5. Minnesota 15 28 .349