PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 21.02.2020

Ekstraklasa: Kozulj z nieba do piekła, Stipica bohaterem ostatniej akcji. ŁKS i Pogoń na remis

W pierwszym piątkowym meczu piłkarskiej ekstraklasy nie padły bramki - ŁKS Łódź podzielił się punktami z Pogonią Szczecin. Wynik do samego końca pozostawał sprawą otwartą, czego szczególnie żałują goście, którzy w doliczonym czasie gry zmarnowali rzut karny.

Odważny ŁKS

Pierwsze minuty spotkania wskazywały na to, że oba zespoły przede wszystkim nie chcą szybko stracić bramki. Pojedyncze ataki gospodarze przeprowadzali lewą stroną, a w Pogoni pokazywał się do gry debiutujący w wyjściowym składzie Paweł Cibicki, napastnik ustawiony jako lewoskrzydłowy.

Ekstraklasa: to już oficjalne. Nowy sezon rozgrywek przyniesie poważne zmiany

Pogoń starała się konstruować atak pozycyjny, jednak podopieczni Kazimierza Moskala odpowiednio przesuwali się w obronie, nie dając się zaskoczyć.

Mecz zaczął się otwierać pod koniec drugiego kwadransa, swoje atuty ofensywne starał się pokazać głównie ŁKS. Okazję po strzale głową miał Wolski, strzał z dystansu oddał też Srnić. Na niewiele się to jednak zdało i na przerwę piłkarze zeszli z wynikiem 0:0.

Po zmianie stron znów odważnie ruszyli gospodarze, aktywni byli zwłaszcza skrzydłowi – Ratajczyk i Wolski, oraz rezerwowy napastnik Jakub Wróbel. Ten ostatni zmarnował dogodną sytuację w 61. minucie, gdy nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Emocje do końca

ŁKS zdawał się w kolejnych fragmentach lekko opadać z sił, co starali się wykorzystywać Portowcy. Niestety dla nich, w słabej dyspozycji był lider linii ofensywnej, Srdjan Spiridonović. Jedną z szans zmarnował też David Stec, prawy obrońca który odważnie ruszył w pole karne. W ostatnim kwadrancie do głosu znów doszli piłkarze klubu z dołu tabeli, jednak zabrakło im skutecznego wykończenia, lub na drodze do ostatniego podania stawał Benedikt Zech.

Na ostatni fragment spotkania pojawił się na boisku wracający po kontuzji Zvonimir Kozulj, jesienią kluczowy piłkarz Pogoni. To on w 90. minucie ruszył odważnie w polu karnym, po czym został sfaulowany przez lewego obrońcę Vidmajera. Sam poszkodowany oddał strzał z rzutu karnego, jednak uderzył fatalnie, posyłając piłkę nad bramką.

Chwilę później niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić, gdy z narożnika boiska dośrodkował Dominguez, a piłkę po odbiciu się od jednego z piłkarzy gości obronił w świetnym stylu bramkarz Dante Stipica.

ŁKS na pewno nie zasłużył dziś na porażkę, a prawdziwy thriller w ostatnich minutach może wzmocnić ich pewność siebie przed kolejnymi meczami. Jak przekonał Kozulj, polscy ligowcy nadal mają największe problemy z najprostszymi elementami gry - wykonywaniem rzutów karnych.

ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 0:0

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Antonio Dominguez, Jan Grzesik, Maciej Dąbrowski. Pogoń Szczecin: Kostas Triantafyllopoulos.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 5 150.

ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski, Tadej Vidmajer - Antonio Dominguez, Dragoljub Srnic, Maciej Wolski (72. Ricardo Guima), Michał Trąbka, Adam Ratajczyk (82. Przemysław Sajdak) - Samu Corral (46. Jakub Wróbel).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - David Stec, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Ricardo Nunes - Tomas Podstawski, Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk, Paweł Cibicki (78. Soufian Benyamina), Srdjan Spiridonovic (79. Zvonimir Kozulj) - Michalis Manias (70. Marcin Listkowski).

Wyniki meczów 23. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1 (2:0)

Pozostałe mecze kolejki

2020-02-22:
Arka Gdynia - Raków Częstochowa (15.00)
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok (17.30)
Piast Gliwice - Cracovia Kraków (20.00)

2020-02-23:
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin (12.30)
Wisła Kraków - Korona Kielce (15.00)
Lech Poznań - Lechia Gdańsk (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 23 4 4 15 21-40 16 -19

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze