PolskieRadio 24
Paweł Majewski 05.07.2020

Serie A: dobre występy Polaków. Linetty strzelił dwa gole, a Skorupski zatrzymał Inter

Karol Linetty zdobył dwie bramki dla Sampdorii Genua, która wygrała u siebie ze SPAL Ferrara 3:0 w 30. kolejce ekstraklasy piłkarskiej Włoch. W Mediolanie Łukasz Skorupski obronił rzut karny, a jego Bologna niespodziewanie wygrała z Interem 2:1.
  • Dla Linetty'ego to pierwsze bramki w lidze od stycznia
  • W meczu Sampdorii ze SPAL wystąpiło łącznie czterech Polaków
  • Łukasz Skorupski mocno przyczynił się do sensacyjnej wygranej Bologny
Złota Piłka trafi do Roberta Lewandowskiego? "Spełnił wszystkie warunki"

Linetty nie strzelił gola w Serie A od 18 stycznia. W niedzielę w pierwszej połowie uczynił to dwukrotnie, powiększając swój dorobek w tym sezonie ligowym do czterech trafień.

Genueńczycy, w których składzie cały mecz rozegrał Bartosz Bereszyński (Linetty pozostał na boisku do 89. minuty), nie zmarnowali szansy, jaką było spotkanie z outsiderem rozgrywek i oddalili się od strefy spadkowej. W drużynie z Ferrary grał od początku Thiago Cionek, od 60. minuty Bartosz Salamon, a Arkadiusz Reca oglądał starcie z ławki rezerwowych.

Inter wypisuje się z gry o scudetto

Na stadionie San Siro Inter praktycznie pogrzebał swoje szanse włączenia się do walki o mistrzostwo Italii, a przyczynił się do tego Skorupski. W 61. minucie polski bramkarz obronił rzut karny wykonywany przez Lautaro Martineza i nie dał się zaskoczyć także przy dobitce Roberto Gagliardiniego. W pierwszej połowie nie miał jednak szans przy uderzeniu z kilku metrów reprezentanta Belgii Romelu Lukaku.

Drużyna z Bolonii zdobyła bramki w 74. i 80. minucie, a na listę strzelców wpisali się Gambijczycy Musa Juwara oraz Musa Barrow. Obie ekipy kończyły mecz w dziesiątkę, przy czym Inter nie wykorzystał 20 minut gry w przewadze liczebnej.

Juve ucieka

W tabeli Inter zachował trzecią lokatę, ale traci już 11 punktów do prowadzącego i broniącego tytułu Juventusu Turyn, który w sobotę, z Gianluigim Buffonem w bramce (rozegrał 648. mecz, bijąc rekord Serie A; Wojciech Szczęsny tym razem na ławce rezerwowych), pokonał w derbach drużynę Torino 4:1.

Serie A: Juventus bliżej tytułu, Buffon z rekordem

Na drugim pozostało Lazio, które także w sobotę uległo Milanowi 0:3. Rzymianie tracą do lidera siedem punktów.

Do Interu zbliża się Atalanta. W niedzielę piłkarze z Bergamo wygrali na wyjeździe 1:0 z Cagliari (z Sebastianem Walukiewiczem w składzie), odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo po przerwie spowodowanej koronawirusem. Do rywali z Mediolanu tracą tylko punkt.

W innych niedzielnych meczach Brescia wygrała z Veroną 2:0 (w drużynie gości od 72. minuty Mariusz Stępiński), Parma przegrała z Fiorentiną 1:2 (Bartłomiej Drągowski na ławce rezerwowych gości), a Udinese zremisowało z Genoą 2:2 (w drużynie gospodarzy od 82. minuty Łukasz Teodorczyk, w rezerwie gości - Filip Jagiełło).

Wieczorem rozegrany zostanie jeszcze mecz Napoli - AS Roma.