PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 17.04.2021

Bundesliga: ważne zwycięstwo Bayernu Monachium. Bawarczycy lepsi od "Wilków"

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Wolfsburg 3:2. Bohaterem "Die Roten" został 18-letni Jamal Musiala, który zdobył dwa gole. W składzie mistrzów Niemiec zabrakło Roberta Lewandowskiego, który dochodzi do siebie po kontuzji kolana.

Od początku spotkania na Volkswagen Arena oglądaliśmy żywe i ciekawe widowisko - już w 4. minucie groźnie na bramkę Wolfsburga uderzał Choupo-Moting, a w kolejnej akcji gospodarze odpowiedzieli dynamiczną kontrą.

W 15. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Alphonso Davies i Jamal Musiala, którzy w spektakularny sposób przedarli się przez obronę "Wilków". Wynik otworzył 18-letni pomocnik Bayernu. 8 minut później było już 0:2 po fatalnym błędzie Koena Casteelsa. Belg próbował nonszalancko jedną ręką złapać dośrodkowanie Davida Alaby, ale piłka mu się wyślizgnęła i spadła pod nogi Choupo-Motinga, który z bliska trafił do siatki.

Mimo dwubramkowej przewagi Bayern nie zwalniał tempa - w 31. minucie po kombinacyjnej akcji z narożnika pola karnego uderzał Leroy Sane, ale minimalnie chybił. Dwie minuty później niemiecki skrzydłowy ponownie stanął przed szansą, ale znów nie trafił czysto w piłkę.

Gospodarze nie złożyli jednak broni - w 35. minucie w swoim stylu piłkę przejął Xaver Schlager, podał do Weghorsta, a Holender precyzyjnym uderzeniem przy słupku umieścił ją w siatce. Po chwili było jednak 1:3 - ze skrzydła świetnie dośrodkował Thomas Mueller, a centrę efektowną główką na gola zamienił Musiala, notując 6. bramkę w tym sezonie. Z kolei napastnik Bayernu zaliczył 20. asystę w bieżącej kampanii.

"Die Roten" nie zwolnili tempa również po przerwie - w 51. minucie piłkę z linii bramkowej "Wilków" wybijał Lacroix po strzale bardzo aktywnego Musiali. Gracze Olivera Glasnera zaskoczyli jednak faworyzowanych rywali w 54. minucie - bierność obrońców FCB wykorzystał Maximilian Philipp i zrobiło się 2:3.

Pod bramką VfL nie przestawał pudłować Sane, który mógł dziś spokojnie ustrzelić hat-tricka. Z kolei gospodarze "poczuli krew" i raz po raz nękali rywali szybkimi kontratakami. W 84. minucie lewą flanką pomknął Jerome Roussillon, ale nie trafił.

W składzie Bayernu zabrakło Roberta Lewandowskiego, który wciąż dochodzi do formy po kontuzji kolana. 12 minut w barwach Wolfsburga rozegrał Bartosz Białek.

Zdobyte w Wolfsburgu 3 punkty znacznie przybliżyły Bawarczyków do obrony tytułu mistrza Niemiec. Na 5 kolejek przed końcem sezonu Bayern jest liderem i ma 7 "oczek" przewagi nad RB Lipsk. Z kolei Wolfsburg jest trzeci i ma o 1 punkt więcej od czwartego Eintrachtu.