PolskieRadio24.pl
Jakub Pogorzelski 18.04.2021

Ekstraklasa: szczęśliwe zwycięstwo Zagłębia. Stal Mielec coraz bliżej spadku

Piłkarze Stali Mielec o niedzielną porażkę mogą mieć pretensje tylko do siebie. Gospodarze zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji podbramkowych i przegrali z Zagłębiem Lubin 0:2.

Przed przerwą piłkarze Stali pod wodzą nowego szkoleniowca, Włodzimierza Gąsiora, kilkukrotnie zagrozili bramce rywali.

Swoje szanse mieli Matras, Zjawiński i Kolew, lecz wystarczył jeden błąd tego ostatniego, aby obraz meczu uległ zmianie. Bułgar sfaulował we własnym polu karnym szarżującego Żubrowskiego, a rzut karny na gola zamienił niezawodny Starzyński.

Premier League: Łukasz Fabiański przeprosił za błąd. "Naprawdę mi przykro"

Jeszcze przed przerwą gospodarze byli bliscy wyrównania, lecz Matras mając przed sobą pustą bramkę trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron zdawało się, że odwrócenie losów meczu to tylko kwestia czasu. Stal atakowała, próbowali Getinger czy Tomasiewicz, później dogodną okazję ponownie zmarnował Matras. Gdy w 72. minucie szansę zmarnował Zjawiński, nieskuteczność się zemściła.

"Miedziowi" wyprowadzili szybki kontratak, który na bramkę zamienił Patryk Szysz. Dwubramkowa strata okazała się nie do odrobienia, Stal nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Dominika Hładuna.

PGE FKS Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Filip Starzyński (38-karny), 0:2 Patryk Szysz (73).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Bożidar Czorbadżijski. KGHM Zagłębie Lubin: Dejan Drazić.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.

PGE FKS Stal Mielec: Michał Gliwa - Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski (83. Petteri Forsell), Marcin Flis - Robert Dadok (64. Andreja Prokić), Grzegorz Tomasiewicz, Maciej Domański, Mateusz Matras, Krystian Getinger - Łukasz Zjawiński (83. Kacper Sadłocha), Aleksandyr Kolew (52. Mateusz Mak).

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Mateusz Bartolewski (88. Jakub Wójcicki), Damian Oko, Kamil Kruk, Kacper Chodyna - Patryk Szysz, Jakub Żubrowski, Filip Starzyński (83. Łukasz Łakomy), Jewgienij Baszkirow, Dejan Drazić (88. Adam Ratajczyk) - Karol Podliński (81. Samuel Mraz).