Katarzyna Karaś 16.04.2011

Kenijczyk Kosmas Kejwa Mutuku wygrał 10. Cracovia Maraton

Mutuku pokonał ponad 42-kilometrową trasę w 2 godziny, 12 minut i 20 sekund. Nie pobił rekordu sprzed dwóch lat, który był lepszy o prawie minutę.
Kenijczyk Kosmas Kejwa Mutuku wygrał 10. Cracovia Maratonfot. PAP/Stanisław Rozpędzik
  • Z Andrzejem Lachowskim oraz Dariuszem Kaczmarskim, koordynatorem Cracovia Maratonu rozmawiał Maciej Skowronek

Ta sztuka udała się natomiast w kategorii pań. Ukrainka Tatiana Gamera-Szmyrko przybiegła z czasem 2 godzin, 28 minut i 14 sekund.

Tym samym Gamera-Szmyrko osiągnęła najlepszy czas, jaki kiedykolwiek udało się wywalczyć kobiecie podczas maratonu organizowanego w Polsce.

Najlepszym z Polaków był krakowianin Andrzej Lachowski, który zajął 13. miejsce. Co ciekawe - był to jego pierwszy maraton w życiu.

- Jestem zadowolony, że dobiegłem w ogóle. Mam swoje lata, 29 lat. Dobrze mi się biegło - powiedział po biegu Lachowski.

W głównym biegu krakowskiej imprezy wzięło udział ponad 3400 zawodników z ponad 40 krajów.