Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Szymon Gebert 06.05.2011

Japończycy wynaleźli maszynę do całowania przez internet

Czy dni kiedy wychodzenie z domu miało sens dobiegają końca? W laboratorium w Japonii wynaleziono urządzenie, które pozwala "całować się z języczkiem" przez internet.
Czy lizanie plastikowej słomki stanie się nową modą wśród internautów?Czy lizanie plastikowej słomki stanie się nową modą wśród internautów?Fot. YouTube

Doprecyzować należy, że przez "całowanie" producent urządzenia rozumie poruszanie językiem po plastikowej rurce, co prowadzi do poruszania się innej plastikowej rurki leżącej na czyimś języku gdzieś po drugiej stronie połączenia.

Wynalazcy z Kajimoto Laboratory zapowiadają, że to dopiero początek prawdziwej rewolucji pełnej interakcji fizycznej przez internet.

Laboratorium działa w ramach tokijskiego uniwersytetu elektro-komunikacyjnego. Naukowcy opublikowali nagranie, na którym prezentują działanie przełomowego wynalazku, wyglądem przypominającego policyjne alkomaty.

W intencji twórców urządzenie nie tylko ratuje kochanków utrzymujących relacje na długich dystansach, ale jest też potencjalnym hitem dla celebrytów.

- Wyobraźmy sobie dowolną gwiazdę, która skorzysta z urządzenia, nagra swój pocałunek. To może być szalenie popularne wśród fanów - przekonuje Nobuhiro Takahashi, absolwent uniwersytetu i współtwórca urządzenia.

Specjaliści od elektroniki zdają sobie sprawę, że nie każdy uzna doznanie dawane przez lizanie plastikowej słomki za dorównujące pocałunkowi, ale istnieją przecież jeszcze udoskonalenia - tłumaczą.

- Na pocałunek składają się smak, sposób oddychania i wilgotność języka. Jeśli uda nam się to wszystko odtworzyć, myślę że to urządzenie będzie prawdziwym hitem - mówi Takahashi.

CNN, sg