Logo Polskiego Radia
IAR / PAP
Szymon Gebert 18.02.2012

Protest przeciwko dyskryminacji TV Trwam

Demonstracja „w obronie wolnych mediów” w Warszawie zebrała kilka tysięcy uczestników.
Marsz w Obronie Wolności Mediów odbył się w Warszawie. Uczestnicy demonstracji sprzed Sejmu przeszli Alejami Jerozolimskimi, ulicami Marszałkowską i Królewską na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki, gdzie odbyła się główna część manifestacji. Marsz jest wyrazem sprzeciwu przeciwko nieprzyznaniu miejsca TV Trwam na multipleksie cyfrowymMarsz w Obronie Wolności Mediów odbył się w Warszawie. Uczestnicy demonstracji sprzed Sejmu przeszli Alejami Jerozolimskimi, ulicami Marszałkowską i Królewską na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki, gdzie odbyła się główna część manifestacji. Marsz jest wyrazem sprzeciwu przeciwko nieprzyznaniu miejsca TV Trwam na multipleksie cyfrowymFot. PAP/Andrzej Hrechorowicz

W Warszawie demonstrowali widzowie Telewizji Trwam i słuchacze Radia Maryja, wśród nich "obrońcy krzyża". Protestowali przeciwko nieprzyznaniu katolickiemu nadawcy koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe.

Protest zaczął się pod Sejmem, potem demonstranci przeszli przed Pałac Prezydencki. Uczestnicy demonstracji powiedzieli Polskiemu Radiu, że nie chodzi im wyłącznie o koncesję dla Telewizji Trwam, ale i o sposób rządzenia krajem.

Bardzo krytycznie ocenili działania rządu. W ich przekonaniu demokracja jest zagrożona, katolicy spychani na margines życia społecznego, a wartości chrześcijańskie nierespektowane.

Sprawą nieprzyznania Telewizji Trwam koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe zajęły się sejmowe Komisje Kultury i Środków Przekazu oraz Do Spraw Kontroli Państwowej.

Posłom nie udało się przegłosować dezyderatu wzywającego premiera do skontrolowania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Nie przegłosowano również - mimo kilku posiedzeń - wniosku dotyczącego zlecenia NIK kontroli prawidłowośći całego procesu koncesyjnego.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach>>>

sg, to