Logo Polskiego Radia
IAR
Anna Wiśniewska 26.07.2014

Greenpeace rozdaje minielektrownie słoneczne

Greenpeace Polska na swoje dziesiąte urodziny nie przyjmuje, a rozdaje prezenty. Chodzi o trzy minielektrownie słoneczne o łącznej wartości stu tysięcy złotych.
Energia odnawialnaEnergia odnawialnaglowimages.com
Posłuchaj
  • Katarzyna Guzek z Greenpeace: do konkursu można zgłosić osobę lub instytucję, która działają na rzecz lokalnej społeczności lub środowiska (IAR)
  • Katarzyna Guzek: nagrodą w konkursie są trzy minielektrownie słoneczne (IAR)
Czytaj także

Katarzyna Guzek z Greenpeace tłumaczy, że do konkursu można zgłosić schronisko dla zwierząt, hospicjum, dom dziecka, ale także osoby indywidualne, które robią coś dobrego na rzecz innych albo środowiska naturalnego.

Zgłoszenie do konkursu

Aby zgłosić osobę lub instytucję do konkursu, należy wejść na stronę internetową Greenpeace i tam wypełnić specjalny formularz. Należy do niego dołączyć uzasadnienie, najlepiej w jakieś ciekawej formie, gdyż to potem internauci w głosowaniu wybiorą finałowe projekty. Spośród najpopularniejszej dziesiątki Greenpeace wybierze potem zwycięską trójkę.

Niższe rachunki za prąd
Katarzyna Guzek przypomina, że nagrodą w konkursie są trzy minielektrownie słoneczne. Pozwolą one produkować energię ze słońca, co z pewnością przyczyni się do obniżenia rachunków za prąd. Organizatorzy zastrzegają jednocześnie, że w przypadku instytucji, w razie zwycięstwa, będą one musiały zapłacić podatek od wygranej. Warto zatem zorientować się, czy będą one w stanie takie zobowiązanie na siebie wziąć.
Z okazji urodzin organizacja buduje też dziesięć mikroelektrowni słonecznych. Pierwsze instalacje, zamontowane w ramach kampanii “Uwolnij energię!” na dachach szkół z województwa lubuskiego, już produkują energię elektryczną ze słońca.

IAR, awi