Paweł Gawlik 30.10.2010

Cracovia wciąż w kryzysie

Cracovia Kraków przegrała z Polonią Bytom 0:1 mecz 11. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Jedynego gola strzelił Dariusz Jarecki w 73. minucie spotkania.
Cracovia - Polonia BytomCracovia - Polonia Bytomfot. PAP
  • Relacja ze spotkania Cracovia - Polonia Bytom

Cracovia kontynuuje fatalną passę, przegrywając dziewiąty mecz ligowy w tym sezonie, pierwszy bez zwolnionego z posady Rafała Ulatowskiego. Pracę z Polonią od zwycięstwa rozpoczął Jan Urban, następca Jurija Szatałowa, który od najbliższego meczu poprowadzi... Cracovię.

Po pierwszej połowie nie zanosiło się na wygraną bytomian, którzy nie stworzyli ani jednej dogodnej sytuacji do strzelenia gola, w przeciwieństwie do atakującej Cracovii. Szymona Gąsińskiego próbowali pokonać Bartosz Ślusarski, Mateusz Klich i Arkadiusz Radomski, jednak bezskutecznie. Po przerwie kolejne pudła zaliczyli Sławomir Szeliga i znów Ślusarski. Polonia sygnał ostrzegawczy dla obrony "Pasów" dała w 56. minucie, kiedy po świetnej akcji Dariusz Jarecki zmarnował okazję.

W 73. minucie ten sam piłkarz zrehabilitował się, zdobywając jedynego gola meczu strzałem z szesnastego metra. Podwyższyć mogli jeszcze Mariusz Ujek i Marek Bażik, ale skończylo się na najniższym możliwym zwycięstwie Polonii. Po jedenastu meczach ligowych Polonia Bytom ma na koncie 13 punktów i na sześć oczek oddaliła się od strefy spadkowej. Cracovia wciąż na dnie z zaledwie czterema punktami.

Cracovia Kraków - Polonia Bytom 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Dariusz Jarecki (72).

Żółte kartki: Cracovia Kraków: Milos Kosanović, Mateusz Klich. Polonia Bytom: Mariusz Ujek, David Kobylik, Miroslav Barcik.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 5 000.

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Krzysztof Janus, Piotr Polczak, Milos Kosanović, Hesdey Suart (88. Alexandru Suvorov) - Mariusz Sacha, Sławomir Szeliga, Mateusz Klich, Arkadiusz Radomski (79. Bartłomiej Dudzic), Saidi Ntibazonkiza (81. Marcin Krzywicki) - Bartosz Ślusarski.

Polonia Bytom: Szymon Gąsiński - Peter Hricko, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Arkadiusz Mysona (84. Błażej Telichowski) - Dariusz Jarecki (82. Marek Bazik), Szymon Sawala, Miroslav Barcik, David Kobylik, Marcin Radzewicz (90+1. Vladimir Milenković) - Mariusz Ujek.