Paweł Klocek 06.11.2010

Remis Górnika z Polonią

Górnik Zabrze zremisował z Polonią Bytom 1:1 mecz 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Jonczyk w 25., a dla gości - Mariusz Magiera (samobójcza) w 60. minucie spotkania.
Górnik Zabrze - Polonia BytomGórnik Zabrze - Polonia Bytom fot. PAP
  • Remis Górnika z Polonią - opinie po meczu

Do przerwy prowadził Górnik, który w pierwszej połowie lepiej prezentował się od podopiecznych Jana Urbana. Zabrzanie kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Szymona Gąsińskiego - próbowali między innymi Mariusz Jop i Adam Marciniak.

Bramkę zdobył jednak Michał Jonczyk, który głową wykończył akcję Marcina Wodeckiego i Daniela Sikorskiego. Polonia miała okazję w 19. minucie, jednak piłka po rzucie wolnym Davida Kobylika trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie Górnik początkowo kontrolował sytuację na boisku, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. W 61. minucie przyszlo jednak wyrównanie - w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy Mariusz Magiera na tyle niefortunnie interweniował, że piłka znalazła się w bramce.

Zabrzanie długo nie potrafili otrząsnąć się po stracie gola, aż wreszcie na kwadrans przed końcem przeprowadzili kolejną groźną akcję, jednak Tomasz Zahorski chybił. Potem próbował jeszcze Daniel Sikorski, jednak bez powodzenia.

Górnik zdobył w sobote 19 punkt i po dwunastu kolejkach na razie jest tuż za podium. Polonia Bytom uzyskała 14 punkt.

Powiedzieli po meczu:

Trener Polonii Jan Urban: Górnik nas zdominował w pierwszej połowie. Wiedzieliśmy, że gospodarze zagrają daleko od własnej bramki, nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Po przerwie mecz się wyrównał, byliśmy w stanie odrobić stratę. Po trzech punktach zdobytych w Krakowie, zdobyliśmy dziś bardzo ważny jeden punkt. Teraz już jesteśmy myślami przy następnym spotkaniu z Arką Gdynia.

Trener Górnika Adam Nawałka: Sam byłem ciekawy jak się zaprezentuje dzisiaj nasza młodzież, bo przecież graliśmy bez sześciu zawodników z podstawowego składu. W pierwszej połowie udało nam się opanować środek boiska, stworzyć sytuacje, strzelić gola. Widać, że zawodnicy mają potencjał. Druga połowa pokazała, ile im jeszcze brakuje. Znów straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry, cały czas pracujemy nad tym elementem. Ten jeden punkt traktuję jako zdobycz, a nie jako stratę dwóch punktów.

Górnik Zabrze - Polonia Bytom 1:1

Bramki: 1:0 Michał Jonczyk (25-głową), 1:1 Mariusz Magiera (60-samobójcza).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Widzów 9 800.

Górnik Zabrze: Sebastian Nowak - Michał Pazdan (72. Maciej Mańka), Adam Danch, Mariusz Jop, Mariusz Magiera - Marcin Wodecki, Vladimir Balat, Adam Marciniak, Daniel Sikorski, Michał Jonczyk (62. Maciej Bębenek) - Tomasz Zahorski.

Polonia Bytom: Szymon Gąsiński - Peter Hricko, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Arkadiusz Mysona - Miroslav Barcik, Szymon Sawala, David Kobylik (85. Blazej Vascak), Marcin Radzewicz, Dariusz Jarecki (70. Łukasz Tymiński) - Mariusz Ujek (82. Grzegorz Podstawek).