Paweł Klocek 09.04.2011

Polonia Bytom lepsza od Ruchu

Ruch Chorzów przegrał z Polonią Bytom 0:2 w meczu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gole strzelili Błażej Telichowski w 59. minucie i Grzegorz Podstawek w 90. minucie.
Ruch Chorzów - Polonia BytomRuch Chorzów - Polonia Bytom fot. PAP/Andrzej Grygiel

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji ani żadnych goli. W drugiej konsekwencja Polonii w obronie nie pozwoliła piłkarzom Ruchu na zbyt wiele. Gospodarze nie potrafili przedostać się pod bramkę rywali.

Natomiast Polonia zaatakowała od pierwszej minuty drugiej połowy i po kilkunastu minutach dopięła swego. Najpierw po podaniu Łukasza Tymińskiego do bramki Perdijicia trafił Błażej Telichowski, a w ostatniej minucie meczu Grzegorz Podstawek ustalił wynik meczu na 2:0.

Po tym meczu obie drużyny są w dolnych rejonach tabeli. Polonia jest jedno miejsce nad strefą spadkową, a Ruch zajmuje 12. miejsce.

Po meczu powiedzieli:

Trener Polonii Robert Góralczyk: Do szóstej kolejki musiałem czekać, aby wygrać w roli trenera Polonii. Przyjechaliśmy dziś do zespołu rozpędzonego, który wygrał trzy poprzednie mecze. Byliśmy świadomi siły Ruchu, ale udało się ja zneutralizować i nie popełnić błędów jakie przytrafiały nam się we wcześniejszych meczach. W pięciu poprzednich kolejkach prowadziliśmy, ale nie wygraliśmy żadnego meczu. Trzeba mieć atuty również na ławce rezerwowych i to się dzisiaj potwierdziło.

Trener Ruchu Waldemar Fornalik: Tydzień temu to my byliśmy w takich radosnych nastrojach. Nie przypominaliśmy dzisiaj tej rozpędzonej drużyny. Długo zanosiło się na remis. Trzeba przyznać, że zagraliśmy kiepski mecz, a piłkarze Polonii walczyli z większą determinacją. Popełniliśmy za dużo błędów. Wypada przeprosić kibiców za to, jaki Ruch dziś zobaczyli.

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Błażej Telichowski (59), 0:2 Grzegorz Podstawek (89).

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Żeljko Djokovic, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Ariel Jakubowski - Wojciech Grzyb (80. Paweł Abbott), Marcin Malinowski, Andrej Komac (70. Michał Pulkowski), Marek Zieńczuk - Maciej Jankowski (65. Sebastian Olszar), Arkadiusz Piech.

Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Adrian Chomiuk, Lukas Killar, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Miroslav Barcik (56. Marcin Radzewicz), Michal Hanek, David Kobylik, Łukasz Tymiński, Dariusz Jarecki (87. Blazej Vascak) - Przemysław Trytko (46. Grzegorz Podstawek).

Żółta kartka - Ruch Chorzów: Ariel Jakubowski. Polonia Bytom: Marcin Juszczyk, MichalHanek, Grzegorz Podstawek.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze).