Marcin Nowak 23.04.2011

Pewne zwycięstwo Widzewa Łódź

Widzew Łódź pokonał Polonię Bytom 3:1 w meczu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gole dla Widzewa strzelili: Prejuce Nakoulma z rzutu karnego w 30, Dudu w 65. oraz Przemysław Oziębała w 90., a dla Polonii - Błażej Telichowski w 74. minucie spotkania.
Widzew Łódź - Polonia BytomWidzew Łódź - Polonia Bytomfot. PAP/Grzegorz Michałowski

Dzięki zwycięstwu Widzew awansował w tabeli, a co najważniejsze, oddalił od siebie widmo spadku z Ekstraklasy. 14. w tabeli Polonia Bytom po porażce traci do łodzian już siedem punktów.

W pierwszej połowie Widzew wyszedł na prowadzenie dopiero po półgodzinie, choć przeważał od początku meczu. Bramkę zdobył Nakoulma z rzutu karnego, po tym, jak sam był faulowany przez Petera Hricko.

Po przerwie gospodarze mogli podwyższyć już w 48. minucie, ale Darvydas Sernas minimalnie chybił. Bramka na 2:0 padła w 65. minucie, kiedy Dudu wykonał rzut wolny, piłka odbiła się od poprzeczki, potem od pleców bramkarza Marcina Juszczyka i wpadła do siatki. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, Błażej Telichowski zdobył dla Polonii kontaktową bramkę, dobijając pilkę odbitą przez Macieja Mielcarza po rzucie wolnym Marcina Radzewicza.

Gościom nie starczyło umiejętności na ponowne poważne zagrożenie bramce Widzewa, próbowali za to gospodarze, co opłaciło się - w doliczonym czasie gry gola zdobył Przemysław Oziębała.

Widzew w 23 meczach zdobył 30 punktów, i awansuje o co najmniej jedną pozycję. Polonia Bytom musi skupić się na walce o utrzymanie w Ekstraklasie.

Widzew Łódź - Polonia Bytom 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Prejuce Nakoulma (31-karny), 2:0 Marcin Juszczyk (65-samobójcza), 2:1 Błażej Telichowski (74), 3:1 Przemysław Oziębała (90+4).

Żółta kartka - Widzew Łódź: Dudu.
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 7 300.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Wojciech Szymanek, Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Dudu - Adrian Budka, Mindaugas Panka, Łukasz Broź - Nika Dżalamidze (71. Piotr Grzelczak), Prejuce Nakoulma (64. Krzysztof Ostrowski), Darvydas Sernas (87. Przemysław Oziębała).

Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Lukas Killar, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Adrian Chomiuk (73. Marek Bazik), Michal Hanek, Miroslav Barcik, Łukasz Tymiński (46. David Kobylik), Marcin Radzewicz - Grzegorz Podstawek (65. Blazej Vascak).