Marcin Nowak 07.05.2011

Cracovia wciąż walczy o utrzymanie

Piłkarze Cracovii Kraków pokonali u siebie Polonię Warszawa 3:1 w meczu 25. kolejki Ekstraklasy. Wszystkie gole dla "Pasów" były autorstwa obcokrajowców.
Piłkarze CracoviiPiłkarze Cracoviifot. Cracovia

Jeszcze przed przerwą do siatki gości trafili Bośniak Vule Trivunović i Macedończyk Aleksandr Suvorov, a w 79. minucie wynik ustalił Łotysz Aleksejs Visnakovs.

Honorowego gola dla Polonii w 52 minucie zdobył Euzebiusz Smolarek, dla którego był to pierwszy występ po czerwonej kartce za faul na Manuelu Arboledzie w 21. kolejce.

Cracovia nadal jest ostatnia w tabeli, ale jej strata do 14. Polonii Bytom zmalała do trzech punktów. Polonia Warszawa poniosła drugą porażkę z rzędu i jest w tabeli na 9. miejscu.

Cracovia Kraków - Polonia Warszawa 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Vule Trivunovic (6), 2:0 Alexandru Suvorov (45+2), 2:1 Euzebiusz Smolarek (52), 3:1 Aleksejs Visnakovs (79).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Saidi Ntibazonkiza, Łukasz Mierzejewski, Alexandru Suvorov, Wojciech Kaczmarek. Polonia Warszawa: Adam Kokoszka, Bruno Coutinho, Jakub Tosik, Andreu Mayoral. Czerwona kartka za drugą żółtą - Polonia Warszawa: Bruno Coutinho (64).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 6 500.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Łukasz Mierzejewski, Vule Trivunovic, Arkadiusz Radomski, Hesdey Suart - Alexandru Suvorov, Mateusz Bartczak, Mateusz Klich, Sławomir Szeliga (81. Vladimir Boljevic), Saidi Ntibazonkiza (86. Marcin Krzywicki) - Bartłomiej Dudzic (78. Aleksejs Visnakovs).

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Radek Mynar (46. Jakub Tosik), Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka (78. Daniel Gołębiewski), Tomasz Brzyski - Adrian Mierzejewski, Łukasz Trałka (46. Andreu Mayoral), Bruno Coutinho, Łukasz Piątek, Euzebiusz Smolarek - Artur Sobiech.