Marcin Nowak 13.05.2011

Polonia Bytom o krok od spadku

Polonia Bytom przegrała na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 1:2 (0:0) w meczu 27. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.
Polonia Bytom - Górnik ZabrzePolonia Bytom - Górnik Zabrzefot. PAP/Andrzej Grygiel

Gola dla Polonii zdobył Mateusz Żytko w 79. minucie z rzutu karnego, a dla Górnika obydwie bramki zdobył Robert Jeż - w 63. i 90. minucie.

Zarówno goście, jak i gospodarze kończyli mecz w "10". Najpierw po otrzymaniu drugiej żółtej kartki w 80. minucie boisko opuścił zawodnik Górnika Zabrze - Michał Pazdan. A w doliczonym czasie gry również za dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwonej boisko opuścił piłkarz Polonii Bytom - Peter Hricko. Dwie minuty później, gdy obie drużyny grały już po "10" padła decydująca bramka po strzale Roberta Jeża z Górnika.

Porażka oznacza, że Polonia Bytom może mieć poważne problemy z utrzymaniem się w Ekstraklasie. Klub z Bytomia jest tuż nad strefą spadkową, ale jeśli Cracovia i Arka Gdynia wygrają swoje mecze w tej kolejce, spadnie na ostatnią pozycję w tabeli. Z kolei Górnik Zabrze zajmuje szóste miejsce.

Powiedzieli po meczu:

Trener Górnika Adam Nawałka: Bardzo cieszymy się z tych trzech punktów, z gry i oczywiście z tego, że to do nas należało dziś ostatnie zdanie. Myślę, że spotkanie było pełne emocji, dramatyczne, trzymające w napięciu do ostatniej sekundy. Bardzo chcieliśmy tu dzisiaj wygrać i te plany udało nam się zrealizować. Brawa dla zawodników.

Trener Polonii Robert Góralczyk: Powiem dziś krótko. Rozegraliśmy dobre spotkanie, ale znów zabrakło nam skuteczności. W efekcie przegraliśmy po raz kolejny.

Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Robert Jeż (64), 1:1 Mateusz Żytko (80-karny), 1:2 Robert Jeż (90+4).

Żółta kartka - Polonia Bytom: Peter Hricko, Błażej Telichowski, Grzegorz Podstawek.

Górnik Zabrze: Michał Pazdan, Mariusz Magiera, Michal Gasparik.

Czerwone kartki za drugą żółtą - Polonia Bytom: Peter Hricko (90+2).Górnik Zabrze: Michał Pazdan (80).

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów). Widzów 4 500.

Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski - Marcin Radzewicz, Łukasz Matusiak, David Kobylik, Miroslav Barcik, Krzysztof Król (77. Grzegorz Podstawek) - Blazej Vascak.

Górnik Zabrze: Adam Stachowiak - Michał Pazdan, Adam Banaś, Adam Danch, Mariusz Magiera - Grzegorz Bonin (75. Mariusz Przybylski), Adam Marciniak, Robert Jeż, Aleksander Kwiek (89. Gabriel Nowak), Michal Gasparik (68. Tomasz Zahorski) - Daniel Sikorski.

Wyniki meczów 27. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0

Pozostałe mecze kolejki

2011-05-14:
Korona Kielce - Arka Gdynia (14.45)
Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów (17.00)
Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa (18.15)
Lech Poznań - Ruch Chorzów (19.15)
2011-05-15:
Wisła Kraków - Cracovia Kraków (14.45)
Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin (17.15)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Arka Gdynia 26 5 10 11 18-31 25 -13

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze