Paweł Klocek 21.05.2011

Cracovia prowadziła, ale przegrała z Widzewem

Cracovia Kraków przegrała z Widzewem Łódź 1:2 w meczu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Cracovia Kraków - Widzew ŁódźCracovia Kraków - Widzew Łódź fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Gola dla Cracovii strzelił Sławomir Szeliga w 27. minuicie, a dla Widzewa dwukrotnie trafiał Piotr Grzelczak - w 29. i 42. minucie.

Cracovia przegrała bardzo ważne spotkanie, bowiem jej szanse na utrzymanie w ekstraklasie drastycznie zmalały. Bohaterem spotkania był Piotr Grzelczak z Widzewa, który zdobył obydwie bramki. Krakowski zespół od 67. minuty grał w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę za drugą żółtą dostał Mateusz Klich. Po tej porażce Cracovia jest przedostatnia w tabeli. Widzew jest na siódmej pozycji.

Po meczu powiedzieli:

Trener Widzewa Czesław Michniewicz: Cracovia dostała czerwoną kartkę i zaczęła grać. Zdawała sobie sprawę, że każda upływająca minuta oddala ją od celu, jakim jest utrzymanie. Bardzo ryzykowała, a ja bardzo żałuję, iż wiele naszych kontrataków rwało się po dwóch, trzech podaniach. Zabrakło trzeciej bramki - gdyby padła, gralibyśmy już spokojnie.

Trener Cracovii Jurij Szatałow: Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Niektórzy z moich piłkarzy nie wytrzymali dużej odpowiedzialności. Grając w dziesiątkę z zespołu zeszło obciążenie. Zawodnicy zaczęli myśleć, że już nie ma nic do stracenia. Jest we mnie wiara w utrzymanie. Mamy jeszcze dwa mecze, musimy w nich zdobyć sześć punktów.

Cracovia Kraków - Widzew Łódź 1:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Sławomir Szeliga (28), 1:1 Piotr Grzelczak (29), 1:2 Piotr Grzelczak (41).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Mateusz Klich, Sławomir Szeliga, Łukasz Mierzejewski.

Widzew Łódź: Mindaugas Panka, Jarosław Bieniuk. Czerwona kartka za drugą żółtą - Cracovia Kraków: Mateusz Klich (67).
Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 9 053.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Łukasz Mierzejewski, Vule Trivunovic (84. Marcin Krzywicki), Arkadiusz Radomski, Hesdey Suart - Aleksejs Visnakovs (60. Bartłomiej Dudzic), Vladimir Boljevic (74. Andraz Struna), Mateusz Klich, Sławomir Szeliga, Alexandru Suvorov - Saidi Ntibazonkiza .

Widzew Łódź: Bartosz Kaniecki - Adrian Budka, Wojciech Szymanek, Jarosław Bieniuk, Dudu - Przemysław Oziębała, Łukasz Broź, Mindaugas Panka, Krzysztof Ostrowski (87. Riku Riski) - Darvydas Sernas (67. Nika Dżalamidze), Piotr Grzelczak (83. Sebastian Radzio).