Paweł Klocek 16.07.2011

Polonia pokonała Borussię Dortmund

Polonia Warszawa pokonała mistrza Niemiec - Borussię Dortmund 2:1 w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w austriackim Altach.
Piłkarze Polonii WarszawaPiłkarze Polonii Warszawafot. Polonia Warszawa

Udany debiut w barwach Polonii zaliczył Albańczyk Cani, wypożyczony z Palermo. W 72 minucie spotkania strzelił on bramkę, która dała Polonii zwycięstwo. Wcześniej w 49 minucie na prowadzenie wyprowadził Niemców Mohamed Zidan. Wyrównał w 61 minucie Marcin Baszczyński.

W podstawowym składzie Borussi wystąpił Robert Lewandowski. Na ławce rezerwowych mecz rozpoczął Łukasz Piszczek.

Polonia Warszawa - Borussia Dortmund 2:1 (0:0)

Bramki: Baszczyński '62, Cani '72

Polonia Warszawa: Przyrowski - Baszczyński, Jodłowiec, Kokoszka, Sadlok - Bonin, Piątek, Trałka, Bruno - Jeż - Sikorski.

Rezerwowi: Gliwa, Mynar, Wszołek, Cani, Przybecki, Todorovski, Teodorczyk, Śultes, Brzyski, Tosik.