Paweł Klocek 05.08.2011

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik zremisował z Widzewem

Piłkarze Górnika Zabrze zremisował 1:1 z Widzewem Łódź w meczu drugiej kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Górnik Zabrze - Widzew ŁódźGórnik Zabrze - Widzew Łódź fot. PAP/Andrzej Grygiel

Bramkę dla Zabrzan w 46 minucie strzelił Aleksander Kwiek, wyrównał w 70 minucie z karnego Łukasz Broź.

Po dwóch kolejkach Górnik i Widzew mają na koncie po dwa punkty.

Mecz w Zabrzu rozpoczął 2 kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Zakończy ją poniedziałkowy mecz Korony Kielce z Ruchem Chorzów.

Po meczu powiedzieli:

trener Widzewa Radosław Mroczkowski: Zgodnie z naszymi oczekiwaniami był to trudny mecz. Obie drużyny grały otwarty futbol i stworzyły sporo okazji bramkowych. Gol stracony przez nas na początku drugiej połowy uskrzydlił moją drużynę. To był fajny fragment naszej gry ofensywnej, chcieliśmy szybko odrobić straty i to się udało. Na plus możemy zapisać fakt, iż grając na wyjeździe stworzyliśmy sporo bramkowych sytuacji.

trener Górnika Adam Nawałka: Wynik uważam za sprawiedliwy, bo obie drużyny miały swoje bramkowe sytuacje. Nam gra się nie układała, mieliśmy problem z rozgrywaniem piłki i w tej sytuacji punkt przyjmujemy z zadowoleniem, bo można było ten mecz przegrać. Oczywiście u siebie powinniśmy zdobywać komplety punktów. Teraz przed nami kolejny mecz, z Legią, i do Warszawy też pojedziemy "szukać" punktów.

Górnik Zabrze - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Aleksander Kwiek (46), 1:1 Łukasz Broź (70-karny).

Górnik Zabrze: Łukasz Skorupski - Michał Bemben, Adam Banaś, Adam Danch, Mariusz Magiera (45+2. Marcin Wodecki) - Paweł Olkowski, Michał Pazdan (77. Krzysztof Mączyński), Piotr Gierczak, Aleksander Kwiek, Tomasz Zahorski - Arkadiusz Milik (62. Michal Gasparik).

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Bruno Pinheiro, Jarosław Bieniuk, Dudu (33. Jurijs Zigajevs) - Adrian Budka, Piotr Mroziński, Mindaugas Panka, Nika Dżalamidze (69. Przemysław Oziębała), Krzysztof Ostrowski - Piotr Grzelczak (46. Princewill Okachi).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).