Martin Ruszkiewicz 21.10.2011

Ruch pokazał charakter i króluje na Śląsku

W drugim spotkaniu 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Ruchem Chorzów 1:2 (1:0).
W akcji Adam Danch (L) z miejscowego Górnika i Arkadiusz Piech (P) z Ruchu Chorzów w derbowym meczu Śląska w T-Mobile Ekstraklasie, rozegranym w ZabrzuW akcji Adam Danch (L) z miejscowego Górnika i Arkadiusz Piech (P) z Ruchu Chorzów w derbowym meczu Śląska w T-Mobile Ekstraklasie, rozegranym w Zabrzufot. PAP/Andrzej Grygiel
  • Górnik prowadził do 60 minuty, wtedy trafił Marek Szyndrowski, a w 78. minucie wynik na 2:1 dla Ruchu ustalił Aleksander Piech
  • Radości z przebiegu spotkania nie krył także pomocnik Ruchu - Wojciech Grzyb.
  • Dla Ruchu było to pierwsze po 11-tu latach zwycięstwo w Zabrzu. Smutku z tego faktu nie ukrywał zawodnik Górnika - Aleksander Kwiek

Dzisiejszy mecz derbowy był 95. potyczką Górnika z Ruchem Chorzów w historii ligowych rozgrywek. Bilans dotychczasowych spotkań jest korzystny dla Górnika, który 38 meczów wygrał, 31 zremisował i 25 przegrał.

W 13. minucie obrońca Ruchu Piotr Stawarczyk zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter wskazał na 11 metr boiska. Pewnym egzekutorem "jedenastki" był Prejuce Nakoulma.

W 60. minucie po centrze z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, najwięcej zimnej krwi zachował Marek Szyndrowski, który z bliska umieścił piłkę w siatce.

To nie było ostatnie słowo "Niebieskich". W 78. minucie fatalnie interweniował w obronie Banaś, który dał się ograć Piechowi. Filigranowy napastnik Ruchu z 16 metrów mocnym strzałem pokonał Skorupskiego i zwycięstwo Ruchu w 95. derbach Śląska stało się faktem.

Górnik Zabrze: Ruch Chorzów 1:2

Bramki: Nakoulma - Szyndrowski, Piech

GÓRNIK ZABRZE: Skorupski - Bemben, Banaś, Danch, Marciniak - Przybylski, Pazdan, Mączyński, Nakoulma, Kwiek - Milik

RUCH CHORZÓW: Michal Pesković - Burliga, Grodzicki, Stawarczyk, Szyndrowski - Grzyb, Malinowski, Straka, Zieńczuk - Jankowski, Piech